Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Melyek a legjobb fogamzásgátlá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyek a legjobb fogamzásgátlási módszerek?

Figyelt kérdés
Miket ajánlotok,óvszert vagy inkább gyógyszert,esteleg a kettőt egyszerre? Milyen nevezetű gyógyszer vált be nektek,mennyibe kerül? Van valami rossz hatása?

2014. szept. 6. 09:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Gumi és gyógyszer egyszerre? Oké, h biztosra akarsz menni, de ha gyógyszer mellett gumit is használsz akkor feleslegesen terheled a szervezetedet!

Én már 2 éve fogamzásgátlót szedek. A nevét most hiába írom le,mert úgyis az orvos mondja meg, h melyiket szedd (ha lelkiismeretes doki, akkor a véred alapján). Az első pár tabletta után felléphet pár mellékhatása: Fejfájás, hányinger, görcsök, hőemelkedés. Ha ezek az 1 hónap alatt nem múlnak el, akkor érdemes visszamenni az orvoshoz, aki lecseréli a gyógyszert és ír fel másfajtát!

2014. szept. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A fogi gátló csak a terhesség ellen nyujt védelmet de a nemi betegségek ellen nem ... Nálam anno alap volt h tabi .. De ha új volt a kapcsolat akkor az elején pluszban volt a gumi is ... Mikor megbiztam benne akkor márnem kellet gumi .. Vagyis hosszú kapcsolatnál .. Szal nem hülyeség h egy kapcsolat kezdetén duplán védekeztek ...
2014. szept. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
1. vagyok: Igen, a 2. hozzászólónak igaza van! Természetesen ha elején vagytok a kapcsolatnak, még nem bízol a srácban, akkor igen érdemes mindenképpen óvszerrel védekezni, de ha már hosszabb ideje tart a kapcsolat és most gondolkodsz az új fajta védekezési módszeren, akkor válts tabira! :)
2014. szept. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem butaság egyszerre gumit is és fogamzásgátlót is szedni, hiszen ezek külön-külön is megfelelő védelmet nyújtanak a nem kívánt terhesség ellen ha rendeltetésszerűen alkalmazzák őket.

Én szinte mindig tablettát szedtem, nekem ez vált be még a gyermekeim születése előtt is és most is így védekezem.

Nyilván nem létesítek olyan férfivel szexuális kapcsolatot akivel szemben akárcsak felmerül a kétség, hogy megbízható-e, és megfelelő, alapos ismerettség nélkül nem bújok ágyba senkivel, így a gumi nálam nem játszik.

De olyan esetben (ha előfordulna), hogy alkalmi kapcsolatba bonyolódjak, természetesen csak gumival szexelnék a nemi betegségek kivédése érdekében.

Szóval én azt mondom, hogy ha állandó kapcsolatod van akkor a tabletta teljesen megfelelő védelmet nyújt, ha nem, de becsúszhat egy-egy alkalmi szex akkor viszont gumi kell.

Ha pedig nincs kapcsolatod, akkor felesleges tablettát szedni, ha összejön valakivel a szex ott pillanatnyilag gumival lehet védekezni és majd később meglátod, hogy érdemes-e tablettára váltani a kapcsolat függvényében.

Nekem eddig egyik tablettával kapcsolatban sincs negatív tapasztalatom, nem híztam egy dekát se és a szexuális étvágyam is az egekben van.......

Most a Symiciat szedem, korábban, még a gyermekeim megszületése előtt a Tri-Regolt szedtem :)

Szóval érdemes mérlegelned mindenfajta körülményt, illetve a nőgyógyásszal is konzultálnod és akkor talán a számodra legmegfelelőbb védekezi módot találjátok meg :)

2014. szept. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az előzőekkel egyetértve még azt tudom hozzátenni, hogy a kapcsolat min. első fél évében használjatok óvszert: nem tudod, hogy a srácnak milyen múltja van ezen a téren (s szépen fejeztem ki magam), illetve még egymásra sem vagytok annyira hangolódva. Vannak srácok pl., akik úgy "sülnek el", hogy akármilyen tapasztalt is legyél, nem veszed észre (de még azt sem, amikor közeledik a csúcsponthoz), főleg, ha túl hamar jön ez neki és szégyenli is, mert nem bízik benne, hogy te ezt elfogadod, viszont az eset biológiailag azért megtörténik ...

6-12 hónap után már talán észreveszed azt is, ha a srác hűséges hozzád vagy sem. Ezeket is figyelembe kell venni.

2014. szept. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Gumit mindenképp, a tabletta engem tönkretett.


Am a mostani pasimmal megszakitás van csak, de tökéletesen bevált.

2014. szept. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6-os: igen, amikor a pasi tapasztalt, azaz tudja kezelni a helyzetet, illetve jó közöttetek a kommunikáció ágyban és azon kívül is, akkor ez így pont jó. Minden nő ezt szeretné :).

18-23 év közötti fiatal pároknak a megszakításost légyottot nem ajánlanám. Lehet, hogy van 1-2 nagyon ritka kivétel, de alapvetően fiatalon nem biztos, hogy beválik.

2014. szept. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem is ajánlottam neki, csk mondtam h mi h csináljuk. A gumit ajánlottam neki :)
2014. szept. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!