Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nagyon felborítja a szervezet...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon felborítja a szervezet működését a fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

Öreg vagyok én már ehhez, de most fogok életemben először fogamzásgátlót szedni (pedig azt hittem, talán megúszom).

Soha nem szedek semmilyen gyógyszert, csak ha már nagyon muszáj, ezért ódzkodom ettől is ennyire.

Nagyon félek, hogy milyen hatása lesz a szervezetemre.

Nem utolsó sorban éppen elég szépen fogyok, hátra van még kb. 10-15 kiló, nem akarom, hogy ez bezavarjon. Szerintetek?


36/n.


2014. szept. 26. 20:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Eléggé belezavar a működésbe. Hogy-hogy elkezded szedni? Nem találtatok másik megoldást? Pl. spirál?
2014. szept. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
mindenkire mas hatassal van, elore nem josolhato meg, veled mi fog tortenni. probald ki, es ha nem jon be, akkor nem szeded tovabb...
2014. szept. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet így látatlanba megmondani, meg kell próbálni ha nem láttok más védekezési módot, lehet hogy beválik lehet hogy nem.

Én először 20 évesen kezdtem el szedni 6 évig szedtem utána szültem 2 gyereket, majd most újra 37 évesen elkezdtem megint szedni....soha nem volt semmi bajom tőle, egy dekát se híztam és más jellegű gondom se volt, de minden nőnél máshogy van.

Próbáld ki, lehet hogy nálad se fog okozni semmiféle változást :)

2014. szept. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tényleg alkat kérdése is, de attól is függ szerintem, hogy amúgy milyen az életmódod. Valószínűleg a hormonháztartásod állapotától függ összességében.

De ezt meg úgyse fogod kitalálni sehogy :-)


Szerintem ne félj, hanem vágj bele, de ez természetesen a saját döntésed.

2014. szept. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha hízékony vagy, én nem kezdeném el!


Ha anyagilag megtehetitek a pároddal,akkor inkább a hüvelygyűrűt javasolnám, hiszen az közvetlenül a petefészekhez juttatja a hormonokat, tehát nem megy át az emésztésen.Nem megy át a keringéseden, nincs trombózisveszély sem.


Már 20on x éve menstruálsz, ne borítsd fel a ciklusod.

2014. szept. 27. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy hüvelygyűrűből kerül hormon a szervezetébe, vagy gyógyszertől. Így is-úgy is belekavar a szervezet működésébe.
2014. szept. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!