Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hüvelygyűrűt szeretnék használ...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hüvelygyűrűt szeretnék használni, mi a menete és mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy ezt azok is használhatják akik nem szültek még.

Nekem 4 éve nincs menzeszem ( 20 éves vagyok, életemben 3* jött meg) az orvosoknak nem sikerült kideríteniük, hogy mi okozza, azóta sem. Tablettára így azt mondták, hogy nem szedhetek, mivel azt a menzeszhez állítják. Igaz ez a hülye gyűrűre is? Mert hallottam, hogy ott is van egy hetes szünet.


Leírnátok a tapasztalataitokat? Milyen árban van, mennyire nehéz felhelyezni, mennyire szeretitek, nem érezhető?


Köszönöm.



2014. okt. 16. 12:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
egy 3 havi adag 10 ezer körül van. én ezt használom egy éve. nekem az elején jó volt, de már abba kell hagynom nemsokára mert az összes mellékhatás előjött. könnyű felhelyezni, nem érezni semmit. a párom se érzi. szerintem jó, csak nekem személy szerint nem jött be.
2014. okt. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

9600 forint volt nekem legutoljára 3 hónapra. Ennek olyan 2 éve, nem tudom mennyit változott azóta az ára! Szóval nagyjából annyi mint a fog.gátló,picit drágább.


Bárki használhatja,aki szexuális életet él. Az elsőt a nőgyógyász helyezi fel 21 napra,utána le kell venni 7 napra,és a 8. napon magadnak felhelyezni.Ha jól van felhelyezve semmilyen rossz tünete nincs és maximális védettséget okoz. Közvetlenül juttat hormont a szerveidnél,nem megy át a véráramon,ezért sokkal egészségesebb is.Én szerettem és könnyen fel tudtam helyezni, az interneten még videó is van, hogy hogyan kell felrakni!


A gyűrűt is a menzeszhez állítják,de ezt az orvos elmondja és felhelyezi neked az elsőt.


Ja annyit elárulok, hogy nem jó orvosoknál voltál, keress egy másikat.

Nálam is ez volt, hogy nem menstruáltam sosem,de én még 3x sem életemben és nekem norcolut nevű tablettát adtak,ami 3 nap után meghozta a menstruációt, utána pedig fogamzásgátlót kellett egyből szednem. Tehát menj el egy másik nőgyógyászhoz,kérj ultrahangot és a háziorvostól vérvételre beutalót, hormonvizsgálatra/pajzsmirigy,tsh,prolaktin stb.

2014. okt. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Normális orvosokhoz menj, és őket nem az sztk-ban lehet megtalálni. Van olyan idióta barbár orvos is, aki a rendszertelen ciklust fogamzásgátló szedetésével "orvosolja", ami MŰHIBA.

El kell menni egy rendes orvoshoz, ami viszont pénzbe kerül. Ha budapesti vagy, ajánlom Hamvas Ferencet.

2014. okt. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

2. Én is kaptam ezt a gyógyszert, mert kellett volna, hogy megjöjjön ahhoz a hormonos vérvizsgálathoz, vagy mi volt az. De az sem hozta meg. Voltam hüvelyi ultrahangon is, többször is, de semmi. Folyton azt mondják, hogy elváltozást nem látnak, nem tudják mi a baj.... Tudjátok, kicsit belefáradtam, hogy folyton csak ide-oda küldözgetnek, ezért is hagytam fel az egésszel.

Viszont nagyon zavar most már, mert komoly kapcsolatom lett időközben, már együtt is élünk a párommal. És volt orvos, aki azt mondta, hogy jajj, így nem lehetek terhes, mert nincs peteérésem. De nem hiszek nekik. Az óvszerre allergiás vagyok, még az elvileg anti-allergén óvszertől is viszketek, tabit nem szedhetek..... Így hát jelenlen a megszakításos módszert alkalmazzuk, tudom, hogy ez nem védekezés, de azt mondták, nagyon kevés az esélye, hogy akármikor is peteérésem van így. Hát nem tudom, nem hiszek én senkinek. Babát nem szeretnénk még egyáltalán, így viszont amikor esetleg több napon keresztül van vmi problémám ( fáradság, hányinger vagy akármi tünet amit a terhességhez lehet kötni) már tiszta ideg vagyok.

"Fizetős" dokinál is voltunk, az sem ért semmit.

Most elvileg elvisz majd anya egy orvoshoz, aki valami ismerősünket is kezelte, valami magánklinikán és neki bejött. Csak nagyon drága, és közben jogsit fizetünk, meg albérletet, és jelenleg nincs rá keret, de fél éven belül elmegyek.


Nagyon kivagyok már ettől az egésztől.....

2014. okt. 16. 13:40
 5/11 A kérdező kommentje:

Ja, és nem mellékesen mióta nem menstruálok, legalább 30kg-ot híztam, de persze a dokik szerint biztos ez is normális :)

Azon is gondolkodtam már, hogy inkább kimegyek külföldre orvoshoz, vagy fogalmam sincs....

2014. okt. 16. 13:49
 6/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, nálam is így volt(2-es vagyok), és nekem végül magasabb darabszámban írták fel a norcolutot. Bár nem vagyok orvos, lehet neked sem szabadott volna abbahagyni a próbálkozást!


Sajnos igen,nálam ott rontották el, hogy miután a norcolut meghozta a vérzést, fogamzásgátlót adtak, és volt olyan a 6-7 év alatt,amitől mellékhatások lettek. Viszont amikor szünetet tartottam 1 évig nem is véreztem, én is azt gondoltam, hogy nincs esély a terhességre, de KÉPZELD VAN.


Nem vagyunk egyedül a problémával, ismerek olyat,aki életében nem volt nőgyógyásznál,sosem menstruált és egyszercsak terhes lett. Mert a peteérés nem mindig jár együtt a vérzéssel! Tehát védekezni mindenképp kell,ha nem szeretnétek babát. Bár amikor én is azt hittem nem lehet gyerekem, én se védekeztem,ha már úgysincs menstruációm.


A lényeg, hogy a sokadik orvoshoz elmentem,magánklinikára is,ahol endokrinológushoz is elküldtek. Az összes leletem tökéletes lett,szervi elváltozásom nincs,és nekem sem tudják mi a bajom. Viszont 24 évesen végleg abbahagytam a fogamzásgátlót,és képzeld elkezdtem menstruálni. 50-100 naponta menstruálok, tehát évi kb 3x,4x, van amikor gyakrabban. A mostani nőgyógyászom azt mondta, hogy minden rendben van, a lényeg, hogy van menstruációm, sőt néha szurkálást is szoktam érezni. Mindegy milyen gyakran jön meg, a lényeg, hogy megjöjjön.Ha évente kétszer,akkor kétszer.


Csak akkor ne védekezzetek, ha úgy érzed nem probléma babóca :)

Megszakítás mellett egyébként van hüvelysapka, hüvelykúp és egyéb pharmatex termékek,hidd el jobb,mint a semmi.


A baba miatt ne aggódj, ha van méhed,s elszabadul egy petesejt(ami vérzés nélkül is lehetségs!!!)akkor simán lesz,amikor szeretnéd :)

2014. okt. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ja mégcsak annyit, hogy a 30kg hízás nem véletlen,tuti hormonprobléma. Nálam is sajnos ez szokott lenni,igaz kevesebb kg, de sose volt rendben a súlyom,csakis koplalásos diétákkal és több km-es futással tudtam fogyni edddig.


Ha van bőrproblémád,akkor meg 100%- hogy nem vagy rendben, hiszen itt ütközik be, hogy valami hormonzavar van ...


Figyelj oda magadra, mindenre van megoldás. Én anno beletörődtem, hogy úgyse lesz gyerek,aztán úgyis lesz,mert a legutóbbi dokim szerint sima ügy :) még nekünk is.

2014. okt. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha évente 3-szor jön meg, az a legkisebb nyugalommal sem mondható normálisnak. Az illetőt, aki sosem volt nőgyógyásznál és mellette ilyen problémái vannak, a doktor úgy rúghatta s*ggbe, hogy nagyon. Ismerek jópár nőgyógyászt tanulmányaim révén, és mesélték, hogy volt nem is egy olyan betegük, akiknek egyszerűen nem volt petéje. Ugye a kislány, amikor megszületik, akkor a több ezer petéjéből csomó elpusztul és átlagosan 400 marad, ezek jönnek le minden ciklusban. Van, akinek ezekből 1 sincs.

Sok fajta állapot produkálhat ekkora zavart a ciklusban, és egy tapasztalatlan nőgyógyász ezzel nem tud mit kezdeni. Ezért kell elmenni egy magánklinikára, ahol vén rókák vannak és sokat láttak már, és esetleg ez a specialitása.

2014. okt. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ, kicsit megnyugtattál, hogy nem vagyok teljesen egyedül. Mindig mindenki tátott szájjal néz rám, mint valami UFO-ra.

Bőrproblémáim nincsenek (szerencsére) de mindenféleképp megfogadom a tanácsaid, meg amiket írtál.

Úgy érzem, hogy sztk orvosra már felesleges pazarolni az időm, és az energiám, de amint befejeztem a jogsit, el fogok menni magánklinikára, nem maradhatok így tovább, elegem van :(

2014. okt. 16. 14:52
 10/11 anonim ***** válasza:

Ne érezd magad ufónak. Rám azt mondták, hogy pcos-em van,aztán semmilyen tünetem nincs. Nincsenek cisztáim,betokosodott petéim sem,túlsúly is elenyésző, valamint inzulinrezisztenciám és magas cukrom sincs. A vérképem is nagyon jó volt,meg egyebek.


Amikor tényleg rászánod az időt és pénzt, de legfőképpen lelkileg rendben vagy,akkor foglalkozz a dologgal. A bunkó dokikat meg kerüld,akik csak karbatett kézzel azt mondják, hogy fogalmuk sincs mi van!

2014. okt. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!