Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért nem mulasztja el?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem mulasztja el?

Figyelt kérdés

Kèsett 3 napot a menstruációm, első nap elkezdtem szedni a Cypromix tablettát ami ugye fogamzásgátló is, ès nagy mennyisègű vèrzèsem van. Nem elmulasztania kellene, illetve csökkenteni a vèrzèst? Ès aki szedett már ilyet, mennyire biztonságos fogamzásgátlókènt? (Persze 4-5 hónapnál tovább nemszedem, utána váltaniakarok ha rendbe jött az arcom).

19L


2014. nov. 23. 19:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen, hogy egy fogamzásgátlónak csökkenteni kell a vérzést vagy a vérzéses napok számát. Viszont mivel ez nem rendes menstruációs vérzés, hanem csak egy mesterségesen generált megvonásos vérzés, ami fog. gátló szedése mellett van, így általánosságban véve lehet azt mondani, hogy aki gyógyszert szed, annak kevesebb a vérzése, de nem mindenki egyforma és nem mindenkinek a szervezete reagál egyformán a gyógyszerre. Valakinek pont hogy több lesz a vérzése, illetve mondjuk korábban nem görcsölt a hasa, gyógyszer mellett meg igen. Ez teljesen egyénfüggő.

Ha úgy érzed, hogy nem megfelelő, nem jó, akkor vissza kell menni és írnak másikat.

Vagy vársz egy kicsit, mert azért az első 1-2 hónapban a szervezetnek is hozzá kell igazodni a hormonokhoz, amiket tartalmaz egy ilyen gyógyszer.

Viszont azt is tudnod kell, hogy ha alapvetően hormonprobléma miatt olyan az arcbőröd, amilyen, akkor azt nem fogja egy ilyen gyógyszer rendbe tenni. Ugyanis ha abbahagyod és kitisztul a szervezeted a hormonoktól, akkor újra elő fog jönni ez a probléma.

Tehát itt az lenne a megoldás, ha konkrétan lenne egy hormonvizsgálat és a szerint kezelnének. Nem feltétlenül a fog. gátló a megoldás szerintem.

Nekem mindig is pattanásosabb volt az arcom, aztán évekig szedtem fog. gátlót, ami mellett egyáltalán nem volt, aztán mikor abbahagytam, akkor újra zsírossá, ezáltal pattanásossá vált a bőröm. De én védekezés céljából szedtem fog. gátlót, nem az arcbőröm miatt.

2014. nov. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Èn is vèdekezès szempontjából szedem, de a doki irta fel ezt. Nemtudom mièrt nem írt sima fogamzásgátlót..
2014. nov. 23. 20:17
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem kell aggódnod,mindenkire másként hat a tabletta.


Kell idő,amíg megszokja a szervezeted,kb a 3. levéltől már olyan lesz a vérzés,amilyen később is.

2014. nov. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!