Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A párom rá akar beszélni a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom rá akar beszélni a fogamzásgátló tabletta szedésére. Én nem szeretném szedni, tartva az esetleges mellékhatásoktól és más módszereken gondokodom. Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Én megmondom őszintén tartok tőle, mert ahogy utánaolvastam a dolognak, hiába fejlődött az évek folyamán, mégiscsak gyógyszer, ami durván bekavar a nők hormonháztartásába és agyába, s mint ilyen, szerintem veszélyes. Meg aztán úgy vélem abban is közrejátszik, hogy miért van manapság ilyen sok meddő nő. Most őszintén, azon kívül, hogy kényelmes, mire jó ez a bogyó? Milyen áron kapjuk meg ezt a kényelmet?


Nőgyógyásznál is jártam, ahol a párom javaslatára vérvételre is elmentem, hogy kiderüljön, szedhetem-e a gyógyszert. Idestova 3 hét alatt még csak az eredmények töredéke érkezett meg, a többiről semmi hír. Mindenesetre én közben döntöttem úgy, hogy ha van más megoldás, akkor inkább azzal élnénk, de a hüvelygyűrűről is sok rosszat olvastam. A doki látván, hogy ennyire tartok a hormonoktól javasolt nekem egy hosszútávú módszert, mely során kapszulát helyeznek fel a méhbe, ahol az sárgatesteket bocsát ki így akadályozva meg a teherbesést. Ennek egyszeri díja 45.000 Ft, ám 3 évre megbízható védelmet nyújt, állítólag.


Nos, a párom szerint ez kevésbé kiforrott, mint a tabletták, melyeket már évtizedek óta szednek a nők s úgy véli, hogy semmi garancia nincs rá, hogy erre nem fog negatívan reagálni a szervezetem, mert ha igen, akkor az rengetegg kidobott pénzt jelentene.


Tudna valaki segíteni? Kinek higgyek, melyik a legmegbízhatóbb, az egészségre legkevésbé ártalmas módszer? A tabletta? A hüvelygyűrű? Esetleg ez a méhen belüli kapszula? Kérlek, segítsetek, az elmúlt napokban folyamatosan ezen megy a vita és nem szeretném, hogy rámenjen a kapcsolatunk. :(


U.i.: Majd' elfelejtettem, de a koton szóba sem jöhet nála, már a gondolatától is rosszul van.



2014. nov. 24. 14:17
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
11%
szedjed csak a tabit,igaza van a srácnak.Bele még nem halt senki.
2014. nov. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
9%

Fiú vagyok, és nem elfogultságból írom, de eddig minden barátnőmnél nagyon bevált a gyógyszer. Menstruáció normalizálódik, de akár pattanások csökkenése stb stb. Nem tudok mellékhatásokról, vagy a kísérletezés szükségességéről sem. Persze előfordulhat. De ha jó az orvosod akkor megtalálja neked a megfelelő gyógyszert ,ami rád nézve nem okoz mellékhatást stb. Hogy ettől leszel meddő hülyeség. Rengeteg embert tudok akinek gyógyszer után lett gyereke, könnyedén.

Legfőbb előnye tényleg a kényelem, nem kell aggódni a gumin, nem kell külön gondot fordítani a beszerzésre stb. A szex pedig százszor jobb nélküle. És nem csak a sok gumifóbiás pasi miatt mondom, más érzés, hogy akkor és úgy csinálod ahogy akarod. Mondjuk 18 év alatt én személy szerint nem támogatom, de ez már szubjektív dolog.

2014. nov. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
91%

"Bele még nem halt senki."


Dehogynem, elég sokan. Az, hogy trombózis, mondd valamit?

2014. nov. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, jöhetnek még.

21 éves vagyok.

2014. nov. 24. 14:29
 5/38 anonim ***** válasza:
16%

Spiral? Bar az is hormonos...

Am nyugodtan szedj tabit, nem lesz tole semmi bajod!

2014. nov. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
Mintha kapszulát mondott volna, de kapszuláról kb. semmi infót nem találok a méhen belüli eszközöknél, tényleg mindenhol csak a spirál jön velem szembe. :/
2014. nov. 24. 14:31
 7/38 anonim ***** válasza:
100%

"Majd' elfelejtettem, de a koton szóba sem jöhet nála, már a gondolatától is rosszul van."


Na nálam meg egy ilyen pasi lenne instant felejtős.

Belegondoltál már, ha veled nem, mással sem és mennyi mindent hordozhat?

Mondjuk elég a "láthatatlan" hpv is, ami rákot okoz.


Na, mindegy. Tudtommal nincs kapszula, és bár mostanság már feltesznek még nem szült nőknek is spirált, ettől függetlenül nem ajánlott.

Ott a Mirena betegtájékoztatójában is (ez kerül kb. 45-be).

[link]

2014. nov. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
7%

nyilván évek alatt alakul ki,ne keverd ide, ezer más tényezőtől, egészségtelen élet módtól stb.


nem cián kapszula ez szóval bátran.Mondjuk attól sem venném el senki kedvét....:)



nem kell mindenkivel kúrnod,77,meg kerülhetnéd a menekülteket is aztán nem kapsz hvpt,meg társait.


Párkapcsolatban gumi? biztos...

2014. nov. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
92%

"nyilván évek alatt alakul ki,ne keverd ide, ezer más tényezőtől, egészségtelen élet módtól stb. "


Persze. Ezért halt bele a 19 éves szuperfitt, sportoló (úszott) csoporttársam. 1 hónap tabletta, majd tüdőembólia.


És igen, akár házasságban is gumi. Potens, felelősségteljes, a párját tisztelő, szerető férfinek nem gond.

2014. nov. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
0%
Kedves 7-es, és 9-es. Jómagam vagyok a "pasi" aki a kérdés kiíró párja. Eddig 2 párom volt az életemben rajta kívül, akivel volt szexuális együttlétem. Az elsőnél még lefeküdtem vele kotonnal, de nem sokáig. Azóta csak koton nélkül, s természetesen csak tartós kapcsolatban (és csak olyanom volt!) - ami minimum 5-6 hónap - fekszem le a párommal. És mással se lennék hajlandó koton nélkül. üdv.
2014. nov. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!