Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Menstruáció késleltetése vagy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menstruáció késleltetése vagy előrehozása?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tehát az lenne a kérdésem, hogy milyen gyógyszerrel vagy valamilyen készítménnyel lehet előrehozni vagy késleltetni a menstruációt? Most karácsony után mennék el egy ilyen kis wellnes hétvégére ami 3 nap (dec. 27-29) viszont nekem dec. 26án fog megjönni. Mivel ugye wellnes ezért medencék, szauna, masszás stb. és a párommal megyünk. Sajnos elég rossz időpontban jönne meg ezért szeretném késleltetni vagy ha lehetséges akkor előrehozni! Erre van valamilyen gyógyszer, injekció vagy valami amivel ez megoldató? Vannak mellékhatások, milyen hatással van ez a szervezetre? Esetleg ha valaki szedett már ilyet az az eltolás idején valamilyen hasi görcsök, hányinger stb.? Ezzel mindenképpen nőgyógyászhoz kell menni vagy háziorvos?

Válaszaitokat előre köszönöm! (Bocsi, hogy egy kicsit hosszúra sikerült :) )



2014. nov. 25. 11:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Akkor lehetne, ha fogamzásgátlót szednél és nem (vagy később) tartanál szüntetet. Egyébként ez hormonális dolog, nem lehet csak úgy belepiszkálni...
2014. nov. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Csak fogamzásgátlóval lenne lehetséges, ha hónap elején elkezdenéd szedni és nem tartanál szünetet két levél között. Ez elég drága megoldás és a szervezeted valószínűleg nem fogja díjazni. Van akinél nem okoz semmi problémát, másoknak meg hosszú időre felborítja a ciklusát.

Van természetes megoldás is, de ez ugye nem 100%, hogy működni fog:

[link]

Én úgy egy héttel huszadika előtt elkezdeném a tornát, a meghozó gyakorlatokból kétszer annyit csinálnék és erősebben. Egyszer végigcsinálnám az összes gyakorlatot, aztán naponta a meghozó gyakorlatokat amíg meg nem jön. De ez csak egy elmélet, nem vagyok oktató sajnos:)

2014. nov. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem igaz, hogy csak fogamzásgátlóval lehet eltolni.

Sima progeszteronkészítménnyel is lehet, amit nem kell rendszeresen szedni, csak a vérzés előtt kb. egy héttel elkezdeni, és a welness után simán abbahagyni.

Nőgyógyászhoz kell elmenni, ő tud receptet adni.

2014. nov. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Dec. elsején jön meg a menzid elméletben vagy november végén most? Mert akkor irány a nőgyógyász és irasd fel a tablettát, hogy el tudd kezdeni a menzesz első napján. Talán még beleférsz az időbe,csak ki kellene számolni.


Ha gondolod írd meg mikor kellene most megjönnie illetve hány napra szokott megjönni?

2014. nov. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

De minek szedjen fogamzásgátlót? Teljesen felesleges, ha amúgy nem akarja szedni, csak a menzeszét eltolni.

Elmegy az orvoshoz, elmondja a gondját, felírja a progeszteront, menzesz előtt 7 nappal elkezdi, wellness után abbahagyja, akkor megjön, azt megy minden tovább.

2014. nov. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm! és most vagyok az 5. napon hogy megvan. de nekem 6-7 napig tart szóval elméletileg 25-26a körül kell h megjöjjön decemberben
2014. nov. 25. 17:49
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet valamit én elszámoltam,de tudtommal, ha november 20-án jött meg, akkor onnantól számítva nem december 27-én és 29-én kellene megjönnie,hanem előtte 1 héttel!
2014. nov. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
dec 18án kellene megjönnie,ha pontos nagyjából és 26-ra bőven elmúlna
2014. nov. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!