Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Elfelejtettem egy szemet...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elfelejtettem egy szemet bevenni tegnap mit csináljak? Fenn állhat a terhesség veszélye? Kell kiegészítő védekezést használni? Mennyi idő múlva lehet újra kiegészítő védekezés nélkül?

Figyelt kérdés
Ez az első levél (Mercilon tabletta), még sohasem szedtem fogamzásgátlót, már a harmadik héten tartok és elfelejtettem bevenni tegnap a tablettát.

2014. dec. 17. 17:02
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Ha kihagysz egy napot, nem szedsz be kettőt. Nem. Úgy csinálsz, mintha beszedted volna. Holnap újra beveszel egyet és folytatod, mintha semmi sem történt volna.
2014. dec. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A tájékoztatóban le van írva részletesen, hogy mikor mit kell tenni, mennyi kihagyás után mi a dolgod. (Ha tévedtem, elnézést.)
2014. dec. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
1: De pontosan. Ha kihagysz egy szemet, azt ha lehet 12 órán belül kell pótolni az első héten. Ha a második héten vagy a harmadikon hagysz ki, akkor pedig úgy is, ha egyszerre kettőt veszel be. Ezt írja a betegtájékoztató is. Kérdező, te a harmadik héten hagytál ki egyet. Pótold ahogy tudod, elvileg nincs szükség a kiegészítő védekezésre, az én betegtájékoztatómra ez van írva.
2014. dec. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%
#3 Meg a nagy lópikulát. Szépen felborítod a rendszert, aztán csodálkozol, ha valami bajod lesz. Inkább lapozd fel azt a nyamvadt biológia könyvet.
2014. dec. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%

4: Te mégis milyen szakmával rendelkezel? :DDDD Mert hogy nekem a nőgyógyászom mondta. És ő meg már csak ért hozzá. Ráadásul olvasni meg nem a biológia könyvből tanultam, hanem elsőben még. És a betegtájékoztató ezt írja.


- Ha elfelejtette bevenni a Symiciát

- Ha 12 óránál rövidebb időt késlekedett a készítmény bevételével, a fogamzásgátló hatás még megbízható. Vegye be a filmtablettát, amint az eszébe jut, és a következő szemet a megszokott időpontban vegye be.

- Ha 12 óránál hosszabb időt késlekedett a filmtabletta bevételével, a gyógyszer megbízhatósága csökkenhet. Minél több egymást követő filmtablettát hagyott ki, annál nagyobb a fogamzásgátló hatás gyengülésének veszélye.

- Különösen nagy a teherbeesés kockázata, ha a csomag elejéről vagy végéről hagyott ki tablettákat. Ezért az alábbi szabályokat kell követnie (lásd még az alábbi ábrát is).

- Több filmtablettáról felejtkezett el a csomagban

- Kérje ki orvosa véleményét.

- Egy filmtablettát hagyott ki az első héten

- Vegye be a kihagyott tablettát, amint az eszébe jut (még akkor is, ha ez két tabletta egy időben történő bevételét jelenti), és a következő tablettákat a szokásos időben vegye be. Alkalmazzon kiegészítő fogamzásgátló módszert a következő 7 nap alatt pl. óvszert. Ha a mulasztás előtti héten szexuális együttlétre került sor, tudomásul kell vennie, hogy a terhesség kockázata fennáll. Ebben az esetben forduljon orvosához.

- Egy filmtablettát hagyott ki a második héten

- Vegye be a kihagyott tablettát, amint az eszébe jut (még akkor is, ha ez két tabletta egy időben történő bevételét jelenti), és a következő tablettákat a szokásos időben vegye be. A tabletta megbízhatósága fennmarad. Nem szükséges kiegészítő fogamzásgátló módszer alkalmazása.

- Egy filmtablettát hagyott ki a harmadik héten

- A következő lehetőségek közül választhat:

- Vegye be a kihagyott tablettát, amint az eszébe jut, még akkor is, ha ez két tabletta egyidejű bevételét jelenti. Szedje tovább a tablettákat a szokásos időben. A tablettamentes időszak helyett folytassa tovább a következő csomag szedésével.



PUSZI

2014. dec. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
34%

#5 Nekem meg én nőgyógyászom. Na? Erre mit lépsz, te nagyon okos? Az én nőgyógyászom is csak ért hozzá! hiszen, jé, nőgyógyász!

Nem az olvasási képességeidet vontam kétségbe, butuska, hanem azt, hogy bejártál biológia órára.

2014. dec. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
:))) Jajj hát pedig akkor ezekszerint nem olvastad el szépen a betegtájékoztatót, pedig be is másoltam :)))) Pedig azt is okos gyógyszerészek írták, akik nem véletlen írnak ilyeneket. De nem baj, legyen neked igazad, nekem most van jobb dolgom is!!! Remélem így fogsz teherbe esni.
2014. dec. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Úgy kell tenni, ahogy a betegtájékoztatóban le van írva. És igen, ha úgy alakul és 1 szem kimarad, azt pótolni kell akkor is, ha az azt jelenti, hogy 1 nap kettő szem kerül bevételre! És hagyjuk már ezt a hormonrendszeres dolgot! A mai fogamzásgátlók annyira kevés hormont tartalmaznak, hogy akár egyetlen nap alatt képes kiürülni a szervezetből, pontosan ezért baj, ha csak 1 szem is kimarad, mert máris csökkenhet a hatás, ergo megnő a teherbeesés lehetősége!

Én ilyen esetben, ha volt ilyen, mindig azt csináltam, hogy pótoltam a kimaradt szemet és 1 hétig kiegészítő védekezést alkalmaztam. Az volt a biztos.

2014. dec. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Harmadik héten,tehát az sem jobb, ha kettőt veszel be,az sem ha pótlod,AMENNYIBEN rendszeres legalább heti 1 alkalommal szeretkezel. A szünetmentes végéig használj kiegészítő védekezést és utána ha elmúlt,2hét múlva tesztelj.
2014. dec. 18. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!