Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Védekeztünk a barátommal...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Védekeztünk a barátommal mimden alkalommal amikor együtt voltunk, mégis négy napja késik. A hasam fáj, de nem mindig. A mellem pedig egy hete folyamatosan. Ha védekeztünk ugye nem lehetek terhes?

Figyelt kérdés
A menstruacióm egy éve rendszertelek de 20-23napra általában megjön..
2014. dec. 29. 04:51
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Tök jó, hogy többet tudok a testedről, mint te magad annak ellenére hogy fiú vagyok. Menstruáció előtt, feszülnek a melleid. A 20-23-al kapcsolatosan meg... Én általános iskolában azt tanultam, hogy 28 nap, nem 20-23... Gondolom az se teljesen egészséges. A fogamzásgátló tabletták elméletileg szabályozzák a ciklust, valamint ezeket a napokat is könnyebbé tehetik...


De voltaképp ha neked egy héttel hamarabb szokott megjönni, akkor nem értem hogy miért pánikolsz azon, hogy rendszertelen a havid. Pláne, ha védekeztetek.

Hány éves is vagy??

2014. dec. 29. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha nemrég kezdted el a tabit, az eleinte bezavarhat és később áll be egy rendszeres pontos dátumra a menzeszed! A méhnyakrákot meg ne vedd komolyan, mármint az itt kommentelő gyökértől, de természetesen vedd komolyan annyira hogy rendszeresen (évente) mész szűrésre. És az hogy a melleid feszesek - tudhatnád már - azt jelenti, hogy meg fog jönni. Fontos még megemlíteni, hogy nincs az a fogamzásgátló ami 100%-os! Tehát, ha nemrég kezdted el szedni, simán megeshet, hogy nem gátolja a fogamzást! Ha a normál ciklusi dátumtól két hétig nem jön meg akkor vegyél egy terhességi tesztet (gyógyszertár, bármelyik jó, olvasd el a leírását) és, ha még mindig bizonytalan vagy menj el nőgyógyászhoz!
2014. dec. 29. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1. hány éves vagy?

írtad, hogy rendszertelen a menzeszed, de a 20-23 nap kevés, annak 28 nap körülinek kellene lennie


2. milyen védekezés? mit használtatok?

biztos, hogy mindig védekeztetek, nem volt kicsit sem natúr benned (ha gumival védekeztek)


3. ezek a menzesz tünetei, valószínűleg hamarosan meg fog jönni

ha rástresszelsz a terhességre akkor csak még később jön meg

vegyél drogériában vagy gyógyszertárban terhességi tesztet és megnyugszol

2014. dec. 29. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

"irtad, hogy rendszertelen a menzeszed, de a 20-23 nap kevés, annak 28 nap körülinek kellene lennie "


EZ nagyon nagy tévhit! A ciklus a nök 90%-ánál NEM 28 napos, 21-töl 35-ig még normális, föként akkor, ha rendszeresen csak egy-két nap eltérés van a ciklusok hosszában.


A fogamzasgátló NEM állítja be a menzesz hormonszabályzását, hanem éppen ellenkezöleg, teljesen kikapcsolja a saját hormonrendszert, többek közt ezért sem célszerü szedni, hacsak nem nagyon fontos.


A kérdésre: igen valószínütlen, hogy terhes lennél, ne idegeskedj, mert az (is) gátolja azt, hogy megjöjjön.

2014. dec. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

17vagyok

Gumival vedekezunk

Es nem soha egy pillanatrase volt naturan :D

Es azt nem irtam hogy 28napnak kellene lennie de tudom hogjmennyi a normalis

2014. dec. 29. 08:41
 6/8 A kérdező kommentje:
Azóta rendszertelen mióta felfáztam nagyon csúnyàn. Előtte 21napos volt mindig még majdnem időre is pontosan jött meg
2014. dec. 29. 08:46
 7/8 anonim ***** válasza:
esetleg ciszta,stressz,étkezés,hormonváltozás miatt késhet
2014. dec. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha csúnya felfázás óta rendszertelen, nagyon gyorsan menjél el orvoshoz, mert ez nem vicc. Egyszer volt súlyos felfázásom, aminek az eredménye egy ciszta lett, amit kezelni kellett, mert nyomott odabent egy-két dolgot rendesen. A menstruáció amúgy olyan dolog, hogy 21-45 nap az, ami normális időintervallum két ciklus között, nekem 12 évesen jött meg először és 18 éves koromig 24-42 nap között ingadozott, kivizsgáltak mindenre, voltak elég spéci vizsgálatok is és semmi, egyszerűen addig nem állt be.

A fog.gátló meg NEM állítja be a ciklust, mielőtt a doki felírná, részletesen kérdez a mensiről és ha szabálytalan, 95%, hogy fel sem írja.


Summa summarum, nagy a valószínűsége, hogy NEM vagy terhes, védekezzetek is, szerintem csak azért késik már, mert idegeskedsz, nekem is volt ilyen, ne stresszelj rá, mert annál többet késik;de akár egy minimális betegség, felfázás is okozhat pár nap késést.

2014. dec. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!