Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lányok! Azokhoz szólna a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok! Azokhoz szólna a kérdésem, akik sok évig szedtek fogamzásgátlót, de aztán abba hagyták. Okozott ez zavart a menstruációs ciklusban? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

2 kérdésem is lenne. Az első az, hogy több év után ha az ember abba hagyja a gyógyszert, akkor a menstruáció rendszertelenné válik-e vagy nagyjából marad abban a rendszerben, ahogy a gyógyszer szedése alatt?

Én 5 éve szedek fogamzásgátlót, 19 évesen kezdtem, előtte nagyon rendszertelen volt a mensesem, és most félek, hogy ha abba hagyom, akkor megint az lesz.


A másik kérdésem azokhoz szólna, akik azért hagyták abba a gyógyszert, mert gyereket szerettek volna. A gyógyszer abbahagyása után mennyivel sikerült teherbe esni? Vagy ha ez még nem sikerült, mennyi ideje próbálkoztok?



2015. jan. 3. 11:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Igaz, nem több évig, csak másfél évig szedtem az adott gyógyszert, abbahagytam, mert szünetet szerettem volna tartani, meg nem volt rá szükségem, mert nem éltem nemi életet. Szeptember végén hagytam abba és még most sem jött meg, természetesen azért néha fáj a petefészkem, meg az arcomon látszik, hogy ideje lenne megjönnie, de mégsem.

Egy netes portálon egy nőgyógyász írását olvastam, ahol azt írta, hogy előfordul, hogy 3 hónapig se jön meg és ez természetes.


De ez is érdekes, mivel amikor anyukám annak idején tartott szünetet, akkor neki egy hónap szünet után rendesen megjött.

2015. jan. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

4 évig szedtem először fogamzásgátlót. Előtte mindig nagyon görcsöltem, sok volt a vérzésem, minden hónapban megjött ugyan, de soha nem volt napra pontos. A fog. gátló ezen változtatott azzal, hogy ugye egy mesterséges ciklusom lett. Én azért hagytam először abba, mert babát terveztünk. Első hónapban még megjött ugyanúgy 28 napra, mint gyógyszer mellett, utána visszaállt a régi rend, vagyis 22 és 29 nap között jött meg, de szerencsére minimális vérzéssel és nem görcsöltem. Egyébként 7 hónap próbálkozás után jött össze a baba.

Aztán szülés után is szedtem, viszont akkor csak másfél évig, ugyanis utána már nem bírtam. Valószínűleg a terhesség, szülés következtében létrejött hormonváltozások miatt állandó nőgyógyászati problémákkal küszködtem, amik akkor jöttek rendbe, amikor abbahagytam. Viszont amióta abbahagytam a gyógyszert, azóta viszont pattanásosabb vagyok, mint tizenéves koromban.:(

2015. jan. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha nagyon rendszertelen volt, ne várd, hogy majd utána jó lesz. A régi ciklusod fog visszaállni. Sőt, ilyen esetekben még az is előfordul, hogy még jobban összekuszálja a hormonrendszert.

A tabletta nem helyreállítja a ciklust. Egyszerűen amíg szeded, addig rendszeresen megvonod, ami megvonásos vérzést idéz elő. Igazából az lenne a furcsa, ha szedés után is rendszeres maradna.

2015. jan. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!