Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Vérproblémák. Baj lehet,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vérproblémák. Baj lehet, rendellenesség?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 20 éves lány vagyok, és most szedek életemben először fogamzásgátlót, 2.5 hete. Beszedtem az Alftoralle nevű tabletta első szemét a menzesz első napján. A tájékoztató szerint így az első szemtől védett vagyok. Egy hétre rá, mikor elmúlt a menzesz, volt aktus a párommal.

Most attól félek, nem lehet-e baj, mert bár a tájékoztató szerint az első szemtől kezdve véd (ha ugye a mensi 1. napján vettem be), olyan problémám akadt, hogy pecsételgetek azóta, hol barna folyás, hol kisebb vérzés, minden nap, és görcsölök is, ritkán, de akkor erősen. Még 4 szem van hátra a placebo-hétig.

(Mielőtt tablettát szedtem, nagyon rendszertelen mensim volt, 2 hetente jött meg.)

Normális-e első szedésnél a barna és a vérzős pecsételés? Érdemesebb tesztet venni?

(Azért ideírtam, mert az orvosom nincs bent és telefont sem veszi fel majdnem 1 hete:D)

Köszi előre is:)

20L


2015. jan. 6. 12:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért próbáld meg elérni a dokit valahogy! De ha rá van írva a tablettára hogy az első szemtől véd akkor biztosan véd..de ha félsz akkor vegyél egy tesztet
2015. jan. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
vagyis a tájékoztatóra :D bocsi
2015. jan. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Lehet az lesz...:)) Itt sokan írták hogy az első kb 3 hónapban folyás fordulhat elő, mert meg kell szoknia a szervezetnek... dee 1 hétig?:D
2015. jan. 6. 12:11
 4/8 anonim ***** válasza:
hát ebben nem vagyok jártas :D de én nem hiszem hogy terhes lennél ezért is érd el a dokit :) majd írd meg hogy mi volt :D
2015. jan. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
úgy lesz, és köszi a gyors válaszokat :)
2015. jan. 6. 12:13
 6/8 anonim ***** válasza:
nincs mit!:)
2015. jan. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a pecsételgetés normális, hiszen kell 1-2 hónap,mire megszokja a szervezeted a tablettát
2015. jan. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bar nekem nem volt egyetlen egy alkalommal sem, de igen elofordulhat egy heten at, sot egy honapon at is.

Pl en egyszer kihagytam egy verzest( nem hagytam abba a gyogyszerszedest a 21. Naponhanem az uj levelet szedtem tovabb) , es ezelatt is szinten lehetett volna pecsetelo verzesem akar minden nap, sot meg is johetett vopna ugyan ugy a megvonasos, mintha nem is szedtem volna tovabb. Szerencsere semmi nem jelentkezett.

Szoval persze akar meg tovabb is elofordulhat, nyugi ha szeded rendesen nem leszel terhes.

2015. jan. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!