Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mit vizsgál meg a nőgyógyász...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit vizsgál meg a nőgyógyász a fogamzásgátló felírása előtt?

Figyelt kérdés
Tehát,ha szeretnék fogamzásgátlót milyen vizsgálatokon kell átesnem?

2015. jan. 6. 23:51
 1/6 anonim ***** válasza:
4%
IQ
2015. jan. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 hozsosimon válasza:
Valoszinüleg egy rákszűrést biztos csinál és ha először iratsz, akkor vérvétel...
2015. jan. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 To7ka ***** válasza:

Tessék:

[link]


Itt elég sok dolgot leírnak. Arra figyelj, hogy mivel költséges vizsgálatokról van szó, van ahol külön Neked kéne felhívni rá a figyelmet, hogy kéred. Pl. a trombózis rész nagyon fontos, én a tabletták helyett a NuvaRinget ajánlom mindig, mert különböző kapcsolatokban se volt vele sose probléma, és rengeteg előnye van, ritkábbak a mellékhatások mint egy tablettánál (persze elsősorban, ha nem megfelelő tablettát írnak fel, ami ahogy olvastam valahogy sűrűn előfordul...:/). De a hüvelygyűrűnél magasabb a kockázat trombózisra (első pár hónapba, utána szinte minimális), így arra körültekintően ki kell vizsgálni.

És bár egyébként se lenne hülyeség évente kontrollra járni, de ha fogamzásgátlót kezdesz szedni, szintén előfordulhat, hogy a tablettával szélnek eresztenek, hogy szedd szépen évekig, tessék visszajárni rendszeresen.:)

2015. jan. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha még szűz vagy,akkor a végbélen keresztül megvizsgálja a szerveid.(még,petefészket tapint ki)


Ha már nem vagy szűz,megnyomogatja a hasad,és a hüvelyedbe nyúl,kenetet vesz esetleg egy fülpiszálóhoz hasonló eszközzel, amit elküld rákszűrásre.


Ha nagyon normális,ránéz a cicidre és kitapogatja nincs-e emlőciszta v elváltozás.

2015. jan. 7. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm,főleg az utolsó válaszolónak,erre voltam kíváncsi.

De,tulajdonképpen például a rákszűrésre miért van szükség a fogamzásgátló szempontjából? Ha szeretném megtudni,hogy nincs-e emlőrákom vagy másféle akkor elmennék egy kifejezetten erre irányuló szűrésre.

Ne értsetek félre,tudom,hogy ez is fontos dolog,csak mégis miért szükséges?

2015. jan. 7. 02:06
 6/6 anonim ***** válasza:

A melled azért nézi meg(már ha normális az orvos, illetve ha kéred), mert tapintáson kívül nincs más igazából,amit lehet csinálni. Ugye bizonyos korban elkezdesz fejlődni,megnőnek a melleid, ezért érdemes nézegetni. Neten le van írva, hogy te is meg tudod magadnak tapogatni.


Mammográfiás emlővizsgálatot akkor csinálnak, amikor már 40-50 éves vagy.(bocsi,pontosan nem tudom..szóval idősebb korban!).


Rákszűrésre(méhnyakrák) pedig 18 éves kor felett évente kell menni illetve mikor már élsz szexuális életet. Pl van a HPV vírus,amit szexuális úton lehet elkapni, és lappanghat is, de rákszűrés kimutathatja, hogy valami elváltozás van...Nem riogatni szeretnélek :)

(ilyenkor vesz kenetet a hüvelyből a nőgyógyász és elküldi laborba)



Nőgyógyásztól nem kell félned, nyugodtan menj el tablettát íratni. Ha normális orvost fogsz ki, akkor tőle bármit kérdezhetsz és minden információt ő is elmond neked.

2015. jan. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!