Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyi az esélye a teherbe...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi az esélye a teherbe esésnek, ha megszakítással védekezünk?

Figyelt kérdés
A barátommal óvszerrel védekezünk, de kipróbáltuk a megszakítást. Utána néztem, volt ahol azt írták van rá esély, mert az előváladék is tartalmazhat spermiumokat, de találtam olyan oldalt, ahol ezt kizártnak tartják. Most akkor mi az igazság? Van mitől tartanunk?
2008. aug. 20. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az előváladékban van sperma ez vitathatatlan, tehát van esélye a teherbeesésnek, igaz csak kicsi. De ha pont termékeny időszakban voltatok együtt, akkor egyetlen egy sperma is elég ahoz hogy teherbeess, de ha nem ilyen időszakban voltatok együtt akkor szinte semmi esély rá. (Persze előfordulhat egy nagy orgazmusnál a spontán tüszőrepedés, de erre kicsi az esély.)
2008. aug. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
És még valami. Ismertem egy párt akik 3 éven keresztül így védekeztek sikeresen, de a legjobb barátnőm így esett teherbe.
2008. aug. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
nekem anno úgy mondták az okos emberek, hogy van az óvszer vagy tabletta, aminél minimális a terhesség veszélye, meg van a napszámolós meg megszakitott tipusú védekezés, ott meg 50-50%, vagy becsúszik, vagy nem. persze ez durva sarkitás, de azt jól mutatja, mennyire (nem) megbizható ez utóbbi két forma.
2008. aug. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi évekig így védekeztünk, aztán pont amikor már el akartam menni gyógyszert iratni, akkor lettem terhes. A gyógyszer miatt vártam-vártam hogy megjöjjön, de hát nem jött. Viszont egyik barátnőm összejött egy sráccal, lefeküdtek, de nem volt náluk gumi, így "védekeztek" és barátnőm terhes lett. Hát nem örült neki, de jól sült el a dolog, mert a srác azóta már a férje lett, és már 2 éves a kisfiuk. De azért nem mindenki ilyen szerencsés.
2008. aug. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A megtermékenyüléshez elég egyetlen egy spermium is, ezért nem árt óvatosnak lenni! A megszakítás nagyon bizonytalan, hiszen az előváladékban valóban találhatóak életképes hímivarsejtek, emiatt ilyen módszernél a terhesség bármikor bekövetkezhet. Én is védekeztem már megszakítással legalább fél évig, folytonos idegeskedés mellet: Vajon meg jön-e majd?:S Azóta már tablettát szedek és sokkal jobb, nem kell aggódnom h nem jön meg, mert a tabi beállítja a mensit is. Ha az óvszer nálatok nem jön be, inkább válasszatok más fogamzásgátlót, de nem ajánlom a megszakítást!!! A megszakítással védekező nők esnek teherbe a legnagyobb arányban évente! Neten nézz utána!
2008. szept. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!