Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » SOS LÁNYOK, Mi van akkor ha a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

SOS LÁNYOK, Mi van akkor ha a 7napos tablettamegvonásos idő után, csak 1 héttel tudom bevenni a fogamzásgátló tablettát?

Figyelt kérdés

Felvázolom a helyzetet: Előző hét pénteken szedtem be az utolsó szemet, Most kedden megjött, kb 2-3 napig tartott, és szombaton(azaz ma) kéne beszedjem az új levél első szemét !

Viszont nem tudom anyagi okok miatt most kiváltani, csak 4-5 nap múlva :(

2 éve szedem a Symicia fogamzásgátlót, sose jártam még így.

Ilyenkor mi a teendő ?

Várjak a következő menstruációig ?Vagy amikor kitudom váltani kezdjem el ugyanúgy szedni? Mikor leszek újra " védelem alatt " ?



2015. jan. 24. 10:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod ma bevenni, mindenképpen vàrj a következő menzeszig. És akkor ugye ebben a hónapban nem véd, és az új levél olyan, mintha akkor kezdenéd.
2015. jan. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
szerintem ha 4-5 nap múlva tudod kiváltani akkor szedd ugy, és igazodj ahhoz. én is csúsztam 1 hetet, de amint kiváltottam folytattam a szedést,és most már figyelj arra hogy csússz vele többet, és így nem lesz baj:)
2015. jan. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
*ne csússz vele többet
2015. jan. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
tényleg nincs 3000 forintod erre?
2015. jan. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azt tudni kell, ha nem veszed be a következő levél első szem gyógyszerét a szokott időben, akkor nemhogy a védelem következőleg ugrik, hanem már a szünetben sem vagy védett! A másik meg, hogy ha csúszol a bevétellel, akkor nem csak a hatást lövöd el, hanem a szervezetedet is felboríthatja. Majd jön a pecsételő vérzés, nem akkor jön, amikor kéne, stb. Arról nem is beszélve, hogy a fog. gátló nem cukorka és nem úgy van, hogy szedem, aztán gondolok egyet, pár napig nem szedem, abbahagyom, aztán gondolok egyet és tovább szedem.

Aki abbahagyja amúgy, annak ajánlott legalább 3 hónapot várni az újrakezdéssel, hogy minden természetes folyamat rendben legyen.

Szóval a legjobb, amit tehetsz, hogy kiváltod!

2015. jan. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem 3000 forintom nincs hogy kiváltsam, hanem 7000 forintom. Diák vagyok, és a szüleim most nem álltak úgy anyagilag hogy kiváltsák nekem, mivel családi problémák jöttek szóba, amit inkább nem részletezek.

Eddig soha nem csúsztam, sőt 1 szemet se hagytam ki.. Szerintem akkora probléma nem lesz belőle, ha 3 napot csúszok az új levéllel. Hétfőn remélhetőleg kitudom váltani, vagy legkésőbb kedden. De felhívom a nőgyógyászom ...

2015. jan. 24. 15:24
 7/9 anonim ***** válasza:

Csak utána nehogy írd majd a lehetek terhes és miért jön meg össze vissza gyógyszer mellett, miért van pecsételő vérzésem, stb. kérdéseket...

Amúgy meg gondolom nem a magad kedvéért szedsz gyógyszert, hanem azért mert nemi életet élsz...akkor meg kérd meg a kedves barátodat, hogy segítsen ki.

2015. jan. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nem magaddl sexelsz, hanem a barátoddal. Ő miért nem ad bele pénzt? Én ezt nem értem. Ha a sexet a nő is meg a férfi is csinálja, miért a nőnek kéne az egészet állnia???
2015. jan. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én 17 éves korom óra szedem, egyszer sem fizették ki a szüleim. Ha nemi életet tudsz élni, akkor tudd megoldani a védekezést is. Nekem diákmunkám volt, de ahogy mások is mondták a barátod is besegíthetne akár.
2015. jan. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!