Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Van aki hosszabb ideje szedi...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van aki hosszabb ideje szedi a Velgyn fogamzásgátló tablettát? Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
2015. febr. 5. 09:29
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Fogamzásgátlás

Nos, én azt mondom, hogy előre egyeztetett esetben lehetséges, miért is ne, szerintem a lánynak tudnia kell, hogy éppen mely időszakában van, azaz éppen fogamzóképes időszakban van, vagy üresjáratan, hogy így mondjam.

A lehető legbiztonságosabb fogamzásgátlás előre megbeszélni, hogy mikor van olyan időskak, amikor üresjárat van, amikor a még nem várt fogamzástól nem kell tartani.De segíts ki kérlek, te például tudod-e magadról, vezetsz e naplót arról, mikor van üresjáratod, mikor vagy termékeny időszakban??? Feljegyezted e a napot, amikor megjött az első menstruáció?

ha nem vezetsz ilyen naplót, akkor miért nem?

Vajon kényelemből e avagy azon dilemmából, hgoy valaki megtalálja illetéktelen és beleolvas...?

És aztán? :D Mit fog , mit találna benne? Teljesen természetes ügy. Mondjuk persze nem tartozik mindenkire ez is igaz.

Ám a fogamzásgátlásn azaz a gyermeknemzés utódnemzhés halogatásának nyilván logikus okai vannak: kor, egészségi állapot, anyagi nehézségek, és persze a párkapcsoalt nem megfelelően érett szintje.

Viszont a gyermeknemzést sokáig nem jó halogatni, mert aközben elöregszik a társadalom és egyre kevesebbeknek kell eltartani egyre többeket, ami a növeli a szegénységet, és az pedig bizony közel sem csupán a szerelmesek magánügye, hanem bizony sokak közügye!

Ráadásul a gumióvszer ha bent felejtődik, az is komoly egészségügyi problémát jelenthet, olyasmit, mint a méhen kívüli terhesség, de mégsem, csak bent maradt oda nem való mű dolog! Nem én találom ki, hanem orvosi eset!

a fogamzásgátló tabletta viszont más problémákat okozhat, mint állítólag éppen azh elhízást, vagy éppen meddőséget akár!!! aligha éri meg kockáztatni az ilyent!

a nem várt állapotosság meg ugye anyagi problémákat és viszályokat jelenthet, ez sem éppen használ a kapcsolatnak!!!

Jobb , a lehető legjobb, az egyedüli jó megoldás tehát az önmérséklet, és a naptár a megfelelő időzítés olyan napra, amikor minden lehetőség adott, hogy intim kapcsolatba lehessen kerülni, amikor nem kell számítani külső zavaró tényezőkre, személyekre, amikor úgy lehet együtt lenni, hogy nem kell tartani a nem várt nem kívánt következményektől, stb!

azonkívül pedig a nem várt gyermek elzavarása az anyaméhből nem éppen anyai tulajdonság!

a neten megtalálható az a video, ami az abortuszt mutatja be folyamatában!

Helyíezd magad gondolatban a halálra ítélt magzat helyébe! Ha a te test szerinti anyád ítélt volna halálra magzati korodban! nem születhettél volna meg, !

Nézd csak meg a filmet, nézd meg, hogyan követi el a hóhérszerepre ítélt, elvileg az egészséget, életet menteni hivatott szakember a rá rótt gyilkos műveletet!!! Mert biony gyilkos művelet, szeretetlen művelet, és semmi sincs ingyen, csak a fizetőeszköz más és más!

Az állaotosság megszakításának is lehet káros következméne, az a fizetség a gyilkos cselekedcetért, mégpedig egy vagy akár végleges meddőség stb!

Megéri? Aligha! Mások, akik önhibájukból lettek meddők, sírnak éveken át hogy nem lehet saját gyermekük!

Ám ha mégis megjön az a nem várt baba, ott van Pécsett a bölcső alapítvány, ami épen az ilyen helyzetekben kíván segíteni!

Cigányok úgy szocializálódnak, hogy nekik a szeretetkapcsolat, a család a karrierigényük, és szorgosak, és nem sokat válogatnak, nekik legfontosabb szempont az elfogadás! ehhez képest a gádzsók meg válogatnak, húzzák az időt, komolytalankodnak, bizalmatlankodnak, és telik az idő egyik nap a másik után stb szerelem nélkül?! ezzel a szegénység is nő arányosan és sok ember magánügye már közügy, nem csupán magánügy!!!

ami valahol jól működik, az kkövetendő! Fajtól, nemtől függetlenül.

Esetedben is látszik, hogy a hasonló és azonos szocializáltság, iskolázottság az ami segít hogy két ember tartósan egymásra találjon hosszú távra! Hát legyen a kapcsolat hoz legföbb szempont a szellemi lelki értékek, a intimitás péedig a kapcsolat ékessége, dísze!

Nos, remélem, fenti szavaim segítenek megtalálni a megfelelő megoldást, sőt a megfelelő társat is.

Fontos szem előtt tartani, hogy az emberi kapcsolatokban a hasonló vonzza a hasonlót, ahogy a rádióhullámok esetén is a hasonlók erősítik fel egymást és gyengítik le egymást az ellenkező tulajdonságúak... !...

2015. febr. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Már bocsánat de!

a naptár módszer csak rendszeres ciklus esetén működik, én pl.: csak hírből imserem a 28 napos ciklust

óvszer bennmarad??? na ezt is csak hírből

fogi gátló = meddőség na ne már valaki mellette is teherbe esik (hozzátenném van ismerősöm bellvalyn mellett lett babás teljesen egészséges kislány van már jön a második)

" nem várt állapotosság meg ugye anyagi problémákat és viszályokat jelenthet, ez sem éppen használ a kapcsolatnak" na ezért nem jó a naptár módszer!

"a neten megtalálható az a video, ami az abortuszt mutatja be folyamatában! " néma sikoly láttam. sosem tennék ilyet! --> a naptár módszer nem biztonságos

Az erkölcsi nevelést a szülőknek kell elkezdeni! Fiatalkorban 14-15 évesen már szinte semmit nem ér!

Még annyi hogy szerintem fogamzást gátolni pl egy házasságban is lehet/kell. Sokkal normálisabb ha a gyerek a megfelelő körülmények közé érkezik. ez a felelősség. Isten úgy is megtalálja a kiskapukat (mert ugye semmi nem 100% :D)


A mai fogi gátlóknak alacsony a hormontartalmuk, ettől függetlenül a szervezet hormonháztartását felborítják, egy ál állapotot hoznak benne létre. ettől függetlenül a legbiztonságosabb és legkönnyebben visszafordítható foggátló módszerek közé tartozik.

Sok a veszélye is! Erről olvass bővebben a betegtájékoztatóban (ha még nem váltottad ki nézd meg az OGYI honlapján)

2015. febr. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az első hozzászóló..huuuuuu..inkább nem írok semmit,mert csúnya lenne:)

Hülyeség az egész,amit írt.


Az előttem szólónak teljesen igaza van amúgy!


Ha a doki írta fel,és előtte megvizsgált,akkor okés,gondolom. Én pl nem ezt szedek.

Ha nem voltál még dokinál,akkor majd felír valamit,ne te spekulálj ezen:)

Ha rossz lesz neked,úgy is jelezni fogja a tested,és allergiás reakciód lesz. Akkor visszamész és írnak másikat.

2015. febr. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, orvos írta fel, egy hónapja. Még nem kezdtem el szedni, de mivel lassan meg fog jönni, el kellene kezdeni.

Gondoltam van itt olyan aki régebb óta szedi és esetleg elmondja a tapasztalatait ezzel kapcsolatban.

Mindennemű tájékoztatást, ez alá értem az orvost és a betegtájékoztatót is, megkaptam.

2015. febr. 5. 12:54
 5/6 anonim válasza:
Én nemrég kezdtem a 2. levelet (tudom, nem igazán számít "hosszabb időnek", de gondoltam azért írok), az első hónapot végig véreztem/barnáztam és a mellem is érzékeny lett és megduzzadt, de a 2. Levél óta elmúltak ezek a mellékhatások :) múlt héten hagytuk el a kiegészítő védekezést
2015. febr. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én több, mint egy éve szedem, és semmi negatív tapasztalatom nincs vele :)

Talán annyi, hogy egyszer nem jött meg mellette, de szerencsére semmi gond nem volt. Fel is jött rám pár kiló, de az több, mint valószínű, hogy nem a gyógyszernek köszönhető :/ most dolgozom le ezerrel.

A menstruációm kb. 4 nap, nincsenek embertelen görcsök. A szexuális étvágyam nem csökkent, szóval semmi gáz nem volt eddig vele :) De emberfüggő, hogy milyen hatásokat vált ki, nálam már az első levélnél sem volt semmilyen mellékhatás (írták, hogy lehet sokáig tartó pecsételő vérzés meg ilyenek, de nekem ez sem volt).

2015. febr. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!