Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ma este mikor beakartam venni...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ma este mikor beakartam venni a fogamzásgátló tablettát (Diamilla) vettem észre hogy a tegnapit (szerdait) elfelejtettem bevenni. Péntek reggel pótolom a szerdait és este pedig beveszem a péntekit ahogy kell. Lehet belőle baj ha nem védekezünk? 19/L

Figyelt kérdés
Most csütörtök este vettem észre hogy ki hagytam a szerda esti tablettám. Bevettem ahogy kell a csütörtökit, reggel pótolom a szerdai kimaradt tablettát és este meg ahogy kell beveszem a péntekit. Szabad ilyet vagy az túl sok és nincs értelme mert nem véd rendesen akkor? Előző hét vasárnap jött meg tegnap múlt el a menstruációm. A 20. tablettánál tartok, mert nekem nincs beállva a menstruációm így megesik hogy mikor a levél közepén tartok akkor jön meg. Több mint 1 éve szedem. Párommal pénteken együtt szeretnénk lenni. És mivel több mind 1 éve szedem és a menstruációm is nem rég múlt el emellett eddig mindig rendesen szedtem a tablettát. teherbe eshetek ha nem védekezünk vagy nagyon kicsit rá az esély? mert hallottam olyat hogy ha hosszabb távon szedi valaki a gyógyszert akkor ha abba hagyja utána hosszú idő még teherbe eshet. Köszönöm a válaszokat.

2015. márc. 12. 23:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Az írásod alapján nem tűntél hülyének, de értelmezve a szöveget már igen. Nem nézted meg a tájékoztatót? Nem csak gyújtósnak rakják bele. A legnagyobb hülyeséget csináltad, amit csak lehet azzal, hogy nem tegnap este vetted be a szerdait az aznapival amikor észrevetted. Igazából a logikát sem értem benne, hogy a csütörtökit beveszed a kimaradt szemet pedig csak ma reggel? Miért? Egyébként az, hogy egy éve szeded nem azt jelenti, hogy ha bakizol nem lesz semmi gond. Mivel nem pótoltad azonnal, ezért de gond van. Húzzon óvszert a párod vagy kezdhettek gondolkodni a neveken illetve menj vissza a nőgyógyászhoz és kérj másik tablettát, mert nem normális dolog, hogy levél közben menstruálsz a szünet helyett, főleg, hogy már 1 éve szeded.


Ne legyél már ennyi szobanövény. A gyógyszer alatt nincs olyan, hogy menstruáció. Megvonásos vérzés van, a nevéből adódóan azért jelentkezik, mert egy ideig nem kap hormont a szervezeted és elvonási tünetként vérzéssel reagál, ezért van az, hogyha nem tartasz szünetet nem jön meg. Tehát ha akkor jön meg mikor épp szeded az rendellenes vérzés és utána kell járni miért nem működik rendesen a gyógyszer, mert nem ez az optimális működése.


Egyébként örök érvényű szabály. Ha elfelejted a gyógyszert és 12 órán belül veszed észre, mint ahogy be kellett volna venni simán beveszed. Ha 12 óra után, akkor a következő adaggal egyszerre, ha 24 óra után akkor kimarad és mindenképpen kell kiegészítő védekezés. De ajánlom, hogy olvasd el végre azt a szép hosszú tájékoztatót. Igazi hülyegyerek stílusban ábrákkal mutatja be mikor mit kell csinálni.

2015. márc. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az elsőnek maximálisan igaza van.


1. A betegtájékoztatóban pontosan le van írva, csak el kellene olvasni.

2. Tök mindegy mióta szeded, ha kicsúsztál a 12 órából, akkor kell kiegészítő védekezés.

3. Baromira nem normális, hogy 1 év szedés után is összevissza vérzel. Ugyanis ahogy az első írta, a tabletta alatt nem menstruáció van, hanem MEGVONÁSOS vérzés, aminek értelem szerűen (ahogy a neve mutatja) a megvonáskor, azaz a 7 napos szünetben kell jelentkeznie.

Az nagyon nem normális, ha levél közben jön meg. Első 3 hónapban még elmegy, de egy év után semmiképp.

2015. márc. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mivel ez minipill,ezért pontosan kell szedni.


Most már csak annyit tudsz tenni, hogy igen beveszed a maradékot,ahogy leírtad.


A pároddal most 7 napig használjatok óvszert is a tabletta mellé.



Ha kevesebb, mint 12 órát késett egy tabletta bevételével, a Diamilla hatása még megbízható marad. Amint eszébe jutott, hogy elfelejtett bevenni egy tablettát, azonnal pótolja, a következőt pedig a szokásos időben vegye be.

Ha több mint 12 órát késett egy tabletta bevételével, a Diamilla megbízhatósága csökkenhet. Minél több egymást követő tablettát hagy ki, annál nagyobb a kockázata annak, hogy csökken a fogamzásgátló hatás. Azonnal pótolja az utolsó kifelejtett tablettát, amint azt észrevette, majd a szokásos időben vegye be a következő tablettát. Alkalmazzon kiegészítő fogamzásgátló módszert (pl. óvszert) is a tablettaszedés következő 7 napján. Ha a tabletta szedésének első hetében egy vagy több tablettát is elfelejtett bevenni, és a tabletta kihagyása előtti héten közösült, akkor fennáll a teherbeesés lehetősége. Kérjen tanácsot kezelőorvosától.

2015. márc. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nah bakker, első. Jól leoltottuk a kérdezőt, aztán kiderült, hogy mi is gyökerek voltunk:D:D

Akkor a kommentem feléért elnézést kérek.

De azért a betegtájékoztatót tényleg el kell olvasni, mert abban leírják ezeket...

2015. márc. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Először is normálisan kérdeztem, nem kell oltogatni mert nem ismertek, kérdezni kellett volna, hogy voltam e dokinál. Másodszor pedig képzeld szobanövény létemre voltam emiatt dokinál... Eleinte diennillét szedtem ott is ez volt a diamillánál is. A doki azt mondta rá hogy akkor valószínűleg ha még egy fajtát kapnék ott is ez lenne, első menstruációm óta össze vissza jön meg nekem genetikailag ilyen. Ha szedek ha nem ha másikat kapok ha nem. Nem vagyok hülye folyton járok orvoshoz és ha jönne a következő oltás hogy szar a dokim. Ő volt anyám szülés orvosa és nőgyógyásza is és mellette még voltam 2 orvosnál hátha tényleg ő lenne a hülye.... de nem, ugyan ezt diagnosztizálták. És azért nem vettem be egyből kettőt mert még sosem volt ilyenem és a papíron sincs leírva hogy bevehetek egyszerre kettőt így nem kockáztattam. Bevettem ma reggel a szerdait azért. Köszönöm annak aki normálisan válaszolt. Csak arra voltam kíváncsi, hogy kell e védekezni.
2015. márc. 13. 16:41
 6/8 A kérdező kommentje:
Szülész*
2015. márc. 13. 16:43
 7/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok és bocsánatot kérek a szobanövényezésért, csak az ezredik elrontottam a szedést de ugye nincs baj kérdés után az ember már nem tud teljesen higgadtan, türelmesen válaszolni és az eddigi kérdezőkből indul ki szellemi színvonalon. Nem írtad bele, hogy már voltál ezzel orvossal, az átlag normálisnak veszi, hogy hát akkor jön meg, ezvan illetve azt se tudják, hogy a betegtájékoztatót eszik-e vagy isszák. Vizsgálat nélkül, rendszertelenül szedik aztán csodálkoznak, hogy terhesek maradnak. Az meg még annyira sem általános, hogy nem szült (gondolom a korodból adódóan) nőnek minipillt írnak fel. Bevallom nem néztem utána, hogy az említett tablettád nem kombinált, mert annyiféle név van, hogy képtelenség már követni, erre ugyanazt a 3-4 hatóanyagot variálják mindegyikben, csak más a hordozóanyag, ezért más a neve.


Viszont ahogy a harmadik írta a tájékoztató szerint védekezni kell. Illetve jó tanács a jövőre nézve mivel nem átlag eset vagy hanem "problémás", ezeket a körülményeket nyugodtan írd bele a kérdésbe, mert relevánsabb, mint, hogy most múlt el a menszeszed. :)

2015. márc. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem lett baj belőle. :) Kiderült, hogy sokcisztás petefészkem van és emellett egy megnagyobbodott ciszta, ez befolyásolta a vérzést. Kaptam új fogamzásgátlót ami majd ezeken segít. Az eredeti orvosomnál 1 éve nem voltam , és egy másik aki felírta nekem a diamillát, hát eléggé se**fej volt már bocsánat a kifejezésért... mert a diamillát szoptató nőknek szokták felírni én meg 19 évesen hát nem igen szoptatok. Most már jó gyógyszer kaptam és azt hiszem a bevált dokimhoz megyek mostantól és soha többet máshoz. :D Itt a bizonyíték hogy az sztk mekkora szar és egy magándoki mennyivel jobb. Lehet fizetni kell de az egészség valahogy értékesebb szerintem :D
2015. ápr. 12. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!