Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » S. O. S! Rezia mellékhatása...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

S. O. S! Rezia mellékhatása mellfájdalom?

Figyelt kérdés

Sziasztok, ezen a héten kezdtem el fogamzásgátlót szedni, ma vettem be a 8. szemet a Rezia nevű fogamzásgátlóból. A problémám a kovetkező: menstruáció előtt 1 héttel mindig jelentkezik mellfájdalom (inkább csak feszüles), de mindig elmúlik a menstruációm 1-2. napján. Most sajnos nem múlt el, sőt még a vérzés megszűnése után sem. Igaz hogy enyhébb, de még mindig érzem hogy feszül. Ez elméletileg lehet a gyógyszer mellékhatása, de inkább tapasztalatok érdekelnek.

Esetleg történt valakivel már ilyen? Ez mennyire természetes? Remélem nincs semmi baj.

A válaszokat előre is nagyon köszönöm!


2015. márc. 14. 18:32
 1/6 anonim válasza:
Lehet hogy a menstruációtól van mert ilyenkor érzékenyebb a mell is
2015. márc. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat helyesbítek. Most voltam mosdón, de még mindig tart a pecsételő vérzés. Úgy látszik kifogtam néhány mellékhatást.:( Szerencsére csak néhány csepp.. Írta a betegtájékoztató hogy pecsételő vérzés jelentkezhet az első hónapokban.
2015. márc. 14. 18:37
 3/6 anonim ***** válasza:

+ hormont kap a szervezeted, az első 1-2 hónap amíg hozzá nem szokik, addig előfordulhatnak ilyesmik.

Ha elhúzódik, akkor mindenképp értekezz szakorvossal.

2015. márc. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek a választ!
2015. márc. 14. 18:45
 5/6 Cintia0128 válasza:

Szia!


Én lassan két éve szedem a Reziát, eleinte abszolút meg voltam elégedve vele, az utóbbi időben viszont egyre több mellékhatás jelentkezik nálam. Nem mondom, hogy biztosan a fogamzásgátlótól, de a szedés óta kialakult egy jó kis migrénem, az utolsó előtti ciklusomnál középidőben találtam egy csomót a mellemben, ami aztán a menstruációval együtt elmúlt, az utolsó ciklusomnál viszont ugyanígy, középidőben előjött, és azóta is megvan. Ezen kívül amiről te is írsz, a menstruációm után nekem is megmaradt a mellfeszülés, nem is enyhén.

Én megvárom a vizsgálatok eredményét, aztán gondolkodom egy esetleges váltáson, mert úgy tűnik, hajlamos vagyok a Rezia mellékhatásaira. Te viszont szerintem még ne ijedj meg, nagyon az elején vagy még, ilyenkor jópár rendellenesség normálisnak tekinthető.


Amitől mindenképpen óva intenélek a Rezia kapcsán, az a menstruáció késleltetése. Egy nyaralás során döntöttem úgy, hogy nem szedem be a zöld bogyókat, és bár valóban nem jött meg akkor a menstruációm, de aztán rá egy hétre igen, és három hétig ki is tartott.


Remélem, segíthettem. Szép napot Neked! :)

2015. ápr. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm szépen a választ, kicsit megnyugtattál.:) Neked meg mielőbbi tünetmentességet kívánok!
2015. máj. 3. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!