Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 16 éves lánynak komoly kapcsol...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

16 éves lánynak komoly kapcsolatban mi a legmegfelelőbb fogamzásgátlási módszer?

Figyelt kérdés
Még nem volt szex, de most jutottunk el oda, hogy szeretnénk lassan. Csak óvszerrel biztosan nem fogunk, abban nem bízom, a tabletta+óvszer kombinációra gondoltam, de kicsit félek, hogy a bogyó szétcseszi a hormonháztartásom. Milyen más módszerek vannak még? Vagy ne féljek a tablettától és szedjem nyugodtan?
2015. márc. 25. 13:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém még nem cseszte szét a hosszú évek alatt, pedig én is 16 évesen kezdtem el szedni.
2015. márc. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
sztem elõször lehet csak tabletta, utána vagy térjetek át óvszerre vagy kezdjétek egybõl azzal. Kitudjátok találni...
2015. márc. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Miért nem bízol az óvszerben? A tabletta sokkal kényesebb, hiszen simán elfelejthetsz bevenni egy szemet, és ha hasmenésed van/hánysz, pótolnod kell azt a szemet, valamint bizonyos gyógyszerek szedése csökkenti a hatását.

Ha az óvszert megfelelően használjátok, nem fog kiszakadni.

2015. márc. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
hüvelygyűrű
2015. márc. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azért, mert kiszakadhat, megsérülhet, bármi baja lehet, rosszul teszik fel, stb... És tudom, hogy nincs 100%-os védelem, de szeretnék a lehető legbiztosabbra menni. Nem akarom kitenni se magam, se a páromat egy nem kívánt terhességgel járó stressznek.
2015. márc. 25. 14:28
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az óvszer megbízható, ha az ember rendesen használja (pl. nem felejti szex közben a szekrényen....)

15 éves korom óta védekezek óvszerrel (most 24 vagyok), soha semmi gond nem volt vele.

Szerintem ilyen idős korban (de persze később is), a tabletta elég kockázatos. Persze lehet, hogy tökéletesen beválik, de bizony az is lehet, hogy eléggé betesz a hormonrendszerednek.

2015. márc. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
2 évig védekeztünk gumival (16 éves koromtól kezdve), soha nem volt vele gond. Ha rendeltetésszerűen használod, szinte esélytelen, hogy kiszakad. 16 évesen szerintem nem kellene tablettát szedned.
2015. márc. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Talán az óvszer a legbiztibb. Persze, ha kicsit vadultok a pasiddal, akkor azért utána nézzétek meg, hogy véletlenül nem szakadt-e ki. Ha a pasid nem részeg :), akkor elvileg érezheti is menet közben, ha elszakad és akkor tesztek fel egy másikat. Ha esetleg elszakadt (tényleg nagyon ritka), akkor gyors és alapos mosakodás. Ha pedig közben a pasid elélvezett, akkor a háziorvossal vagy a kórházban egy esemény utáni tablettát kell azonnal íratni és kiváltani. Nálunk csak nagyon-nagyon ritkán szokott elszakadni, de eddig mindig tudtuk kezelni a helyzetet.
2015. nov. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!