Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Bevettem 11 oraval az aktus...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bevettem 11 oraval az aktus utan az esemeny utanit, meg igy is lehetek terhes?

Figyelt kérdés
Bevettem az escapellet meg 12 oran belul...de felek h meg igy is nagy eselye van a terhessegnek...
2015. ápr. 4. 20:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Tőlem aztán...
2015. ápr. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 RRR ***** válasza:

[link]

1. Milyen típusú gyógyszer az Escapelle és milyen betegségek esetén alkalmazható?


Az Escapelle sürgősségi fogamzásgátló készítmény, melynek alkalmazása 72 órán (3 napon) belül javasolt olyan közösülést követően, amelynek során fogamzásgátló módszert nem használtak, vagy a szokásos fogamzásgátlás nem volt megfelelő.

Az Escapelle a petefészekben termelődő sárgatest-hormonhoz hasonló, szintetikusan előállított hatóanyagot, levonorgesztrelt tartalmaz. A létrejövő terhességek kb. 85%-át lehet megelőzni Escapelle alkalmazásával, ha a készítményt a védekezés nélküli közösülést követő 72 órán belül alkalmazzák. A gyógyszer nem mindig akadályozza meg a terhességet, de mindenképpen hatásosabb, ha a védekezés nélküli közösülés után a lehető leghamarabb beveszi. Sokkal előnyösebb, ha 12 órán belül veszi be, mint ha a 3. napra halasztja azt.

Az Escapelle feltételezhetően az alábbiak szerint működik:

- meggátolja a petesejt kiszabadulását a petefészekből;

- meggátolja, hogy a spermiumok megtermékenyíthessék a már esetlegesen kiszabadult petesejtet.

Az Escapelle csak abban az esetben előzheti meg a terhességet, ha a védekezés nélküli közösülést követő 72 órán belül alkalmazzák. A fennálló terhességre már nem hat. Amennyiben az Escapelle bevétele után történik védekezés nélküli közösülés, a gyógyszer nem fogja megakadályozni a terhességet.

2015. ápr. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
terhes vagy.
2015. ápr. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
2.valaszolo,koszonom:)
2015. ápr. 4. 20:27
 5/10 RRR ***** válasza:
szívesen!
2015. ápr. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

attól függ hogy hol történt az aktus.


amúgy miért nem vetted be egyből?

2015. ápr. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azert mert ez az egesz ejjel kettokor tortent es csak reggel tudtam bevenni a 72 orasat mert meg el kellett menni a patikaba erte...de nem lehet magy gond mert en boven meg 12 oran belul bevettem..szerintem az meg jonnem?
2015. ápr. 4. 20:41
 8/10 A kérdező kommentje:
* jo,nem?
2015. ápr. 4. 20:42
 9/10 anonim ***** válasza:

rendesen előírásnak megfelelően szedted be,mert 72 órán belül van a 12 óra :)


minden rendben lesz,nem kell aggódnod.

2015. ápr. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nagyon szepen koszonom:)))))
2015. ápr. 4. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!