Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Két hónapja szedem aZ Altforal...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Két hónapja szedem aZ Altforalle fogamzásgátlót, múlthónapban pecsételgető vérzés volt, és egyszer mintha elvágták volna. Ez lehet mellékhatás is. Viszont most 2 napja a placebót szedem, még nem jött meg. Mi lehet a baj? Aggódnom kellene?

Figyelt kérdés

csináltam 2 tesztet a múlthónapban, ellenőrzés képen, mivel nem nagyon tudtam eldönteni, hogy mit is jelentett a pecsételő vérzés, a biztonság kedvéért teszteltem.

két napja nem szedem a gyógyszert ( szünet rész van ) viszont még nem jött meg.. a hasam alja fáj, és szurkál. néha még a derekam is fáj kicsit, lehetnek ezek mensi jelek ?


2015. máj. 3. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, ez teljesen normális. A lényeg, hogy valamelyik tablettamentes napon megjöjjön, nem feltétlenül jön meg rögtön az első ilyen nap során. Főleg akkor, ha csak két hónapja szeded a tablettát, a szervezetednek még meg kell szoknia, még ki kell alakulnia a tabletta általi ciklusnak. A pecsételés is normális az első hónapokban.


Nekem is pont így volt, bár én Rezia nevűt szedek, de ott is placebo tabletták vannak a szünet helyett. Első két hónapban volt pecsételő vérzés, és azóta is (másfél éve már) a 3-4. placebo napon kezdek vérezni, nem az elsőn. A nőgyógyászt is megkérdeztem, ez nem probléma :)

2015. máj. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a gyors választ. csak kicsit aggódós vagyok. :D és már rohantam volna tesztért. :D

de akkor várok, hátha.. még van 5 napom. :)

utána felkeresem a dokit, hátha a gyógyszer nem jó. :)

2015. máj. 3. 21:05
 3/4 A kérdező kommentje:
Bár én nem szedem be a placebo gyógyszert,fene tudja mi van benne.. de ez nem lehet probléma, hiszen nincs benne hatóanyag..
2015. máj. 3. 21:07
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, ez biztos nem gond, a placebot nyugodtan ki is lehet hagyni :) (egyébként a betegtájékoztatóban le van írva, mit tartalmaz a placebo tabletta)


Mindenképp várd ki a végét, ha a következő levél elkezdéséig nem vérzel, akkor keresd fel a nőgyógyászt és konzultáljatok :)

2015. máj. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!