Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Elkezdjem szedni a fogamzásgát...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elkezdjem szedni a fogamzásgátló tablettát vagy még várjak?

Figyelt kérdés
Az orvosom Deciorát írt fel, egyrészt fogamzásgátlásra, másrészt azért, mert van két cisztám és a menstruációm is eléggé rendszertelen. Ez utóbbi miatt felírt még egy gyógyszert, Apranaxot, azt mondta, h ez normálisan meghozza nekem és utána elkezdhetem szedni a fogamzásgátlót. Azonban most nem tudom, h megjött-e vagy sem, elkezdjem-e szedni vagy sem, ugyanis nem normálisan jött meg. Két napja pecsételő vérzésem van, ami eddig is mindig megelőzte a menzeszem kb egy héttel, de most kellene elkezdenem szedni A tablettát? Azt olvastam, hogy a pecsételő vérzés nem menstruáció, de mi van ha nekem most ennyi a menstruációm? És ha egy hét múlva jelentkezne a menzeszem, de én most kezdem el szedni? Nem tudom mit tegyek... Előre is köszönöm a válaszokat!

2015. máj. 25. 09:09
 1/4 anonim ***** válasza:

olvasd el a betegtájékoztatót... célszerű a menzesz első napján beszednei, de le van írva a papírosban hogy ha nem akkor kezded szedni mi van...

amugy ezt meg nem értem... már nem azért a 20 fillérért de én Apranaxot a menstruációs görcseimre kaptam nem tudtam hogy arra is jó hogy rendesen meghozza...

2015. máj. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Elolvastam a beteg tájékoztatót, azt tudom, hogy mikor kéne bevennem, csak azt nem, hogy ami most van azt már menstruációnak vegyem-e vagy sem... :( Ráadásul, amikor legutóbb felírt egy hasonló gyógyszett, amitől szintén rendesen meg kellett volna jönnie, csak 3 napos pecsételő vérzéses valami volt. Azért nem tudom, hogy most ezt minek vegyem...:(
2015. máj. 25. 12:49
 3/4 anonim válasza:
Szerintem holnap menj el a dokihoz és kérdezd meg,hogy most mit tegyél.
2015. máj. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tegnap visszamentem az orvosomhoz, de kiderült, hogy szabadságra ment. A háziorvosom meg nem tudott erre mit mondani... De szerencsére este megjött rendesen, így még az 5 napba is belefértem... Köszönöm a válaszokat! :)
2015. máj. 27. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!