Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ebben az esetben írassak fel...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ebben az esetben írassak fel másik fajta fogamzásgátlót? (kéthavonta előbb megjön)

Figyelt kérdés

2 éve szedek fogamzásgátló tablettát, az első fajtával (Belara) 6 hónapig szenvedtem, rosszul voltam tőle nagyon, az orvos alig akart felírni másikat mondván "ugyanaz a hatóanyaga". Sikerült meggyőznöm, felírta a Mistralt, a második hónapban nem jött meg (az orvos erre is azt mondta, hogy rendben van) utána mindig megjött igaz soha nem ugyanazon a napon, a Belarával órapontossággal ugyanakkor jött meg.

Októberben már olyan gondom volt, hogy megjött akkor, mikor még volt 4 szem a gyógyszerből, betudtam egyszeri alkalomnak, azonban január óta ez minden második hónapban megismétlődik. Attól félek, hogy így veszít a hatásából, mivel a jövő héten megyek újra felíratni a következő 3 hónapra szerintetek írassak fel másikat? (Sajnos voltam már másik nőgyógyászoknál is, hátha normálisabbak, de még nem sikerült ennél jobbat kifognom :()


2015. máj. 27. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:
remélem vki érdemben hozzá tud szólni majd :D én el vagyok képedve, hogy játszotok a testetekkel....
2015. máj. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogy játsszunk? Fogamzásgátlót azért szedek, mert nem szeretnék még gyereket. Eddig az októberi eset óta 3-szor fordult elő ez, az első két alkalmat betudtam annak, hogy valamelyik másik gyógyszer miatt van (sajnos télen elég sokszor beteg voltam), viszont most, hogy a múlt héten is megjött úgy, hogy még el sem fogyott az összes tabletta úgy érzem megérett a váltásra csak félek, hogy az orvos erre is csak legyint, hogy "normális".
2015. máj. 27. 19:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Nyilvánvalóan vmi baj van, még se csinálsz semmit se te, se az orvos. Ezt játéknak hívják :O
2015. máj. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem, mivel a betegtájékoztatón is rajta van, hogy előfordulhat vérzészavar (pl. ha másik gyógyszerrel kölcsönhatásba lép, hányás, hasmenés esetén, stb.). Én ezeknek tudtam be mindezt, persze mindig figyeltem arra, hogy ne szedjek összevissza mindent... a kérdést inkább azért tettem fel, hogy mások írjanak, hátha velük is előfordult ez, illetve hátha tudják mi okozta - bár valószínűleg az, hogy gyenge a gyógyszer. A Belarával meg állítólag az volt a gond - egy másik nőgyógyász szerint- hogy túl magas hormontartalmú volt, ezért felírt nekem egy olyan alacsony hormontartalmút, amin fel is volt tüntetve, hogy a nagyon alacsony hormontartalma miatt csak a nemrég szült anyukáknak ajánlott. Mikor a Belara miatt először a gyógyszerváltás mellett döntöttem , amiről az orvos le akart beszélni akkor felkerestem rajta kívül még 3 nőgyógyászt, mindegyik más-más okot mondott, de egyik sem akart kivizsgálni. Az egyik felírta a nagyon alacsony hormontartalmú tablettát, a másik meggyőzhetetlen volt, mondván, hogy "bármi okozhatja a rosszulléteket egyáltalán nem biztos, hogy a gyógyszer", végül a harmadik nagy könyörgés árán felírta a mostanit, de hozzátette, hogy "ez sem lesz jobb, mert mindegyikben ugyanaz van".

Sajnos nem tehetek arról, hogy ilyen orvosok maradtak Magyarországon, rendesen ki sem vizsgálják az embert, legszomorúbb, hogy ők maguk sem értenek ahhoz, amit csinálnak. Valószínűleg az lenne a szomorú megoldás, ha elmennék Ausztriáig, hogy normális nőgyógyászhoz jussak.

Esetleg az is érdekelne, hogyha valakinél az alacsony hormontartam volt a gond, esetleg Mistralt szedett, akkor neki mit írtak fel? Ez azért érdekel, mert a barom orvos valószínűleg megint engem fog megkérdezni, hogy "akkor mit írjak fel helyette???"

2015. máj. 27. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!