Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 7 napos szünet után elfelejtet...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

7 napos szünet után elfelejtettem bevenni az új levél első tablettáját, de 12 órán belül bevettem, így is előfordulhat a terhesség?

Figyelt kérdés
Szerdán este kellett volna megkezdenem az új levéllel szedni, de elfelejtettem, ma reggel pótoltam, jobb nem jutott eszembe, inkább bevettem késve, mint nem. Corenellet szedek, a betegtájékoztató azt írja, ha első héten hagyok ki egyet és éltem nemi életet a kihagyott tabletta előtti héten, akkor forduljak orvoshoz. Vagy mi legyen, teszteljek 2 hét múlva? Azt se szeretném ha esetleg teherbe estem és közben szedem a fogamzásgátlót. Jobban félek attól, hogy ártok a babámnak ha úgy adódott, hogy teherbe estem, mint magától a terhességtől.
2015. jún. 4. 18:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha 12 órán belül pótoltad, az nem számít "kihagyásnak".
2015. jún. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy az első írja.

Ha mondjuk este 10-kor szoktad bevenni, de elmaradt és reggel 7-kor meg bevetted, akkor nem számít kihagyásnak.

Akkor lenne az, ha eltelt volna legalább 12 óra ahhoz képest, mint ahogy be szoktad volna venni.

Szóval semmi teendőd nincs.

2015. jún. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam, köszi! :-)
2015. jún. 4. 19:18
 4/4 A kérdező kommentje:
Mondjuk elég határon mozog az a 12 óra, mert este 7kor szoktam bevenni a tablettát és reggel 7 után picivel pótoltam, tehát kb 12 órával később. Gondolom nem számít, hogy 12 óra letelte előtt 10 perccel vagy utána 10 perccel veszem be, tehát ez a 12 órán belül, csak ilyen sac per kb, ha "lazán" akarom értelmezni. De majd kiderül!
2015. jún. 5. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!