Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 5 hónapja szedek fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Alasia21 kérdése:

5 hónapja szedek fogamzásgátlót, eddig mindig a 7 napos szünet 2. napján jött meg. Ám ezúttal a vérzés helyett egykis barnás folyást tapasztaltam, teljesen minimális mennyiségben, csak egy pecsét. Ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés
Már elkezdtem az újabb levél gyógyszert, de még mindig semmi. Rendszeresen szedtem a gyógyszert, minden nap. Ugye teljességgel kizárt az, hogy terhes legyek?

2013. szept. 13. 15:52
 1/5 anonim ***** válasza:
olyan nincs, hogy teljesen kizárt, csak ha nem is szexelsz. fogamzásgátló mellett is teherbe lehet esni
2013. szept. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

én csak 3 hónapja szedek fog.gátlót, de barátnőm évek óta, és ő mondta, hogy nála is előfordult már, hogy szinte semmi vérzés nem volt, és hogy ez "normális". nekem is sokkal gyengébb a menstruációm, mióta gyógyszert szedek, de azért rendesen megjön.

szerintem, ha tényleg rendszeresen szeded a gyógyszert, nem volt közben hasmenésed vagy nem hánytad ki, akkor nem terhesség az oka ennek.


22L

2013. szept. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
első vagyok. amúgy nekem is pont most volt ilyen esetem, én is megijedtem, pedig rendesen szedtem. de valószínűleg nálam azért volt, mert az előző hónapban nem hagytam ki szünetet, csak most. én 6 hónapja szedem
2013. szept. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ilyenkor az van, h csökkentette a mensidet. Ez a velejárója.
2013. szept. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amikor gyógyszert szedsz, nem menstruációd van, hanem megvonásos vérzésed, mivel megvonod a szervezetedtől a hormont amit előtte szedtél. Ezért vérzel. Normális hogy sokkal kevesebb lett, nem kell aggódni. Teljesen kizárt hogy terhes legyél. Ezt írja egy oldal: A terhesség elleni védekezés módja befolyásolhatja a vérzés mennyiségét. Hormonális fogamzásgátló szedése mellett a vérzés mennyisége általában csökken, míg méhen belüli fogamzásgátló eszköz (hurok) viselése esetén a korábbinál valamivel bővebb lehet a menses. Kivétel ez alól a Mirena méhen belüli fogamzásgátló rendszer, melynek egyik fő velejárója éppen a minimális, esetleg teljesen hiányzó menstruáció. Fogamzásgátló tabletta szedése mellett is előfordulhat igen kevés, csupán jelzésszerű havi vérzés. Aggodalomra ilyenkor semmi okunk nincs, inkább előnyként értekelendő a ritkábban kialakuló vérszegénység, a kevesebb fogyott tampon vagy betét. Itt el is tudod olvasni: [link] Ne pánikolj, minden rendben. :)
2013. szept. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!