Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Pesszárium és óvszer együtt...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pesszárium és óvszer együtt használva mennyire biztonságos? Jó ötlet?

Figyelt kérdés

Ha lehet, semmiképpen nem szeretnék teherbe esni. Hormonális fogamzásgátlásról hallani se akarok (tabi, gyűrű, spirál, ilyenek). Ugye akkor maradnak a hormonmentes megoldások. A pesszáriumról hallottam, hogy még spermiciddel sem valami biztonságos és az ráadásul tönkreteszi a hüvelyflórát.

A gumi és pesszárium együtt az milyen megoldás lenne? Jó ötlet szerintetek? Tudom, sokan mondják, hogy a gumi önmagában is elég, de mi van, ha kiszakad? Akkor esemény utáni kell, abba meg bele gondolni se merek, hogy az mennyire káros... a pesszárium ott lenne másodlagos védelmi vonalnak.



2015. júl. 14. 23:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Elég profi megoldás.:) De ha igazán profi akarsz lenni, mellé dobd be a naptár és a megszakításos módszert is.:D
2015. júl. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Légyszi ne válaszoljatok hülyeségeket, komoly kérdésre komoly válaszokat szeretnék! (de igazából én itt még ilyen kombóról, hogy gumi + pesszárium, nem olvastam, remélem nem kérdezek hülyeséget, de miért ne lehetne?)
2015. júl. 14. 23:33
 3/17 A kérdező kommentje:
Ezt nem neked írtam első, köszönöm a választ, hanem úgy kollektíve. De szeretném, hogy a pasim is érezzen valamit, a terméketlen napokon lehetne spermiciddel kombinálni esetleg a pesszáriumot. :)
2015. júl. 14. 23:35
 4/17 anonim ***** válasza:
Azért nem hallottál mert, pesszárium megszakítás meg naptár módszer egyszerre simán működik. Ha óvszert is dobtok rá, akkor aztán megy az atombunker az egészre.:D
2015. júl. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

A pesszárium spermiciddel azért elég megbízható. Persze ha tényleg akkora katasztrófa lenne egy terhesség, akkor jobb túl óvatosnak lenni, mint meggondolatlannak. De még ilyenkor is inkább naptárazást vagy hőmérőzést javasolnék a pesszárium+spermicid kombó mellé, feltéve persze, ha rendszeres a ciklusod.


Szerintem az óvszer és a pesszárium együtt már tényleg felesleges. Nekem év alatt sosem szakadt ki gumi, ha meg mégis, ahogy írtad, ott az esemény utáni.

Igazából sokan azt gondolják, hogy az milyen hiperszupergigamegakáros, de semmivel nem rosszabb a rendszeresen szedett fogamzásgátlónál, sőt...

A rendszeresen szedett tabi teljesen leállítja a ciklust, a peteérést, ebben van az egyik kockázata. A másik pedig az, hogy ugye fokozza a trombózishajlamot pl.

Nah, ez a két dolog pont nem igaz az esemény utánira:D Egy időre megkavarhatja a ciklust, de azért nagy gondot nem okoz. Nyilván akkor persze, ha nem havonta szedegeted. De azért mondjuk 10 év alatt 1 tabi beszedése még mindig jobb, mint 10 évig folyamatosan tabit szedni.


Egyébként én nem a pesszáriumot, hanem a leát próbáltam, az is hasonló. Azt hittem, hogy ez lesz a tökéletes megoldás, de sajna nem. Felrakni még nagy nehezen fel lehet, de a levétel kész kínszenvedés. Megbirkóztam vele, de néha azt hittem, a méhem is kijön vele együtt.

A pesszárium talán egy fokkal jobb, bár barátnőm, aki használta azt mondta, neki is baromi nehéz leszedni:D

2015. júl. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nekem 10 év alatt sosem szakadt ki (lekopogom)*
2015. júl. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem az igazi. A 100%-os hatást csak a szandál és zokni kombinációja hozza elő.
2015. júl. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

3-4es válaszoló, köszönöm a terjedelmes és értelmes válaszod :) Dupla zöld kézzel honoráltam :D

Igen, a Leáról én is hallottam, de az nem pesszárium? Ha nem (ahogy írtad, nem teljesen azonosak), akkor mi a különbség? Nekem az lényeg, hogy hormonmentes legyen és kész. És igen, az esemény utáni 1x nem olyan katasztrófa, de inkább ne, ha nem muszáj.

2015. júl. 15. 00:12
 9/17 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén, pesszáriumot csak képen láttam. A lea is egyfajta pesszárium, de kicsit más a kialakítása. Iszonyat kemény anyagból van, alig lehet összenyomni. Talán egy sima pesszárium azért annál rugalmasabb, bár nem tudom:)

Pesszárium: [link]

Lea: [link]

De persze, a működési elv azonos.

2015. júl. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
2015. júl. 15. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!