Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A mai naptól kezdtem el a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Wattacukor22 kérdése:

A mai naptól kezdtem el a Mirabella fogamzásgátló szedését. Sokat olvastam a fogamzásgátlók mellékhatásairól és aggaszt az a tényező, hogy elősegítik a vérrögök kialakulását. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Voltam laborvizsgálaton és a leletet vissza is vittem a nőgyógyászomnak, aki azt mondta minden rendben van, de szeretném kikérni a tanácsotokat, nem tudom h egy általános laborvizsgálatból kiderül-e a trombózisra való hajlamosság? A Thrombocyta értékem 261 K/ul és az MPV 10,1 fl. Esetleg a fogamzásgátló elősegítheti az én esetemben vérrög képződését és van-e hajlamom trombózis kialakulására?
2015. júl. 20. 00:52
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia! Én már több, mint fél éve szedem, a nővérem már eléggé rég és semmi gond nem lett. A vérképben a thrombocyta értéke talán a leglényegesebb ebben a témában, ami neked megfelelő. Véleményem szerint nincs okod aggodalomra. A trombózisnak még nagyon sok egyéb rizikófaktora van,mint pl. alkohol, dohányzás, nem megfelelő folyadékbevitel, mozgásszegény életmód, stb. Ez is egy faktor, de csak egy a sokból. Ami érdemes, ha gondolod, fél év után csináltass ismét egy kontroll vérképet, amin addigra kiüt, ha van változás. Nekem most lett kész és nem változott semmi sem :). Évente esedékes vizsgálat alkalmával is kérhetsz 1-1 vérvizsgálatot a nőgyógyászodtól vagy háziorvosodtól. Amit viszont majd tapasztalhatsz (nem tudom mennyit tudsz a témáról), az a hangulatváltozás, hízékonyság, melltáji érzékenység, ideiglenesen fokozott vagy csökkenő szexuális étvágy. Ha még lenne bármi kérdésed, nyugodtan írj. Segítek, ha tudok. L/22 (Szakmabeli/szülésznő)
2015. aug. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!