Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Sürgős! Menstruációt fogamzásg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sürgős! Menstruációt fogamzásgátlóval lehet előre hozni?

Figyelt kérdés
Megoszló véleményeket olvastam a neten a betegtájékoztató meg nem is írja.Olvastam hogy ugy lehet előre hozni hogy 7 tablettával keveset veszek be a levélből. Ez igaz? Ilyet lehet csinálni és meg is jön előbb? Fontos lenne nyaralás miatt. Eltolással az lenne a gondom hogy kétszer egymásutáni hónapban kéne 7 napot eltolnom. Köszönöm a segítséget!
2015. aug. 2. 09:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Nagyon nem tanácsos. 1-2 napot még eltolhatod egy hónapban, de ilyenkor is fontos, hogy 7 nap teljen el tabletta nélkül! A nyaralásról meg annyit, hogy a tampon teljesen biztonságos és megfelelő vízben tartózkodáshoz, csak figyelj oda, hogy háromóránként cserélve legyen. Remélem segítettem :)
2015. aug. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem szedhetsz be kevesebb tablettát, mert akkor nem hat a gyógyszer! Nem így kell előre hozni a vérzést tabletta mellett.

Fog. gátlóval előrébb hozni a vérzésedet csak úgy tudod, ha a gyógyszerszünetet rövidíted meg. Tehát nem tartod meg a 7 napos szünetet.

De kevesebb tablettát nem szedhetsz be!

2015. aug. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
első válaszoló köszönöm de nem egy nyaralást végig csináltam már tamponnal, de a párommal megyek tengerpartra szóval ha nagyon nem muszáj nem akarnék menstruálni akkor.Második válasz tehát ha szombaton hagyom abba akkor ugye következő hét vasárnap szedem be először, nekem szerdánként szokott megjönni, ha szerdán mikor megjött beveszem akkor is véd rendesen majd a tabletta? és akkor így augusztus végén kell hogy majd megjöjjön és meg is fog? köszönöm a segítséget!
2015. aug. 2. 10:45
 4/9 anonim ***** válasza:
kérdező ne úgy akard előre hozni, hogy 7-el kevesebbet veszel be,hanem úgy, hogy nem tartasz a 21.tabi után szünetet,hanem egyből kezded a következő levelet!
2015. aug. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
egyébként természetesen védeni fog,ha a szünetet rövidíted le, a lényeg, hogy a 21.tabit szedd végig.
2015. aug. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
az ugy nem ajánlatos ha egymás után szedem be a 2levelet szünet nélkül ugye? legalább is én ugy tudom köszönöm a gyors válaszokat:)
2015. aug. 2. 13:32
 7/9 anonim ***** válasza:
1 évben 1x meg lehet csinálni! többször nem ajánlatos.
2015. aug. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2015. aug. 2. 14:01
 9/9 anonim ***** válasza:
Az is megoldás, ha nem tartod meg a szünetet, hanem szünet nélkül elkezded a következő levéllel. Ezt neveik a vérzés eltolásának. Meg lehet csinálni, csak ilyenkor annak is van esélye, hogy pecsételő vérzésed fog egy nem várt pillanatban jelentkezni.:)
2015. aug. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!