Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nuvaringet tényleg fent lehet...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nuvaringet tényleg fent lehet hagyni 4 hétig, ugyanúgy véd?

Figyelt kérdés
El szeretném tolni a vérzésemet 1 héttel, és nem tudom, melyik megoldást válasszam: 3 hét után egyből felrakok egy másik gyűrűt, tehát kimarad a szünet, vagy hagyjam fent most 4 hétig, utána szünet?
2015. aug. 9. 20:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Hagyd fent négy hétig. Én többször csináltam, nem volt gond vele. (Sokan egyébként így "spórolnak", hogy rendszeresen 4 hétre hagyják fent, mert így éves szinten kevesebb kell belőle.)
2015. aug. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sosem hagytam még fent 4 hétig, ha becsúszna egy baba, nagyon gáz lenne.. Biztos véd?
2015. aug. 9. 20:06
 3/8 A kérdező kommentje:
Meg nem is értem, miért lenne benne 4 hétre elég hatóanyag?..
2015. aug. 9. 20:07
 4/8 A kérdező kommentje:

"3.4 Mit tegyen, ha...


- elfelejtette eltávolítani a gyűrűt?

- Ha a gyűrű a harmadik és a negyedik hét között maradt a helyén, továbbra is védelmet nyújt a terhességgel szemben. Tartsa meg a szokásos egyhetes gyűrűmentes időszakot, majd helyezzen fel egy új gyűrűt!

- Ha a gyűrű több, mint 4 héten keresztül maradt a helyén, fennáll a teherbe esés lehetősége. Keresse fel kezelőorvosát, mielőtt új gyűrűt kezd használni!"


Órára pontosan értsem, vagy hogy? Például hétfőnként reggel 10-kor szoktam levenni/feltenni. 4. héten leveszem 10-kor, és akkor véd a szünetben is?

2015. aug. 9. 20:09
 5/8 anonim ***** válasza:
Én bízom a leírásban, hogy három hétre elég a hormon, ha úgy használod, nem lehet baj. Komolyan ember, mióta spórolás, ha kockáztatod, hogy becsússzon egy gyerek? Utána hogy spórolsz, kétszer adod rá ugyanazt a pelenkát... 3 hétig használd, ha jót akarsz magadnak.
2015. aug. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én nem spórolni akarok ezzel, hanem strandra mennék a nyáron először.

Olyan soknak tűnik a 6 hét folyamatos gyűrűzés.

2015. aug. 9. 20:11
 7/8 anonim ***** válasza:
Benne van a betegtájékoztatóban, hogy 4 hétig véd! Hidd el, százszorosan le van ez tesztelve! Amúgy is a Nuvaring messze a legbiztonságosabb a hormonális készítmények között.
2015. aug. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nem így lenne, mi a francért írnák bele a betegtájékoztatóba? Hogy a nők halomra essenek teherbe, aztán pereljék a gyógyszercéget?
2015. aug. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!