Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Dienille hatásos lenne?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Dienille hatásos lenne?

Figyelt kérdés

Kb 2 éve lett rendszertelen a menzeszem, sokat késik, néha kimarad, olykor csak pecsételő vérzés. Érdemes lenne Dienille-t szednem? Milyen mellékhatásokra számíthatok?

Köszönöm előre is válaszaitokat.


2015. aug. 16. 19:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Eloszor is erdemes lenne kideriteni a rendszertelenseg okat, rengeteg oka lehet (pl: fogamzasgatlo szedes, stressz, eletmodvaltas stb..)

menj el orvoshoz, deritsd ki mi az oka mielott elkezdenel barmit is szedni

2015. aug. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Rendszertelen menstruációra fogamzásátlót szedni nem biztos, hogy nagyon okos dolog, annak ellenére, hogy bevett szokása a dokiknak felírni.

Az, hogy rendszertelen azt jelzi, hogy a hormonrendszered nem működik normálisan. A tabletta nem javítja meg, hanem egyszerűen a te rosszul működő hormonrendszered kikapcsolja, és helyette egy mű ciklust csinál azáltal, hogy rendszeres időközönként a tabletta megvonása vérzést idéz elő.

Így tehát addig lesz rendszeres, ameddig szeded. Utána ugyanúgy rendszertelen lesz, mint előtte, sőt, ilyen esetben nagyobb a kockázata annak, hogy még jobban belerondít a dolgokba.

2015. aug. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt tudnod kell, hogy a fogamzásgátlónál nincs peteérés és menstruáció se azaz csak egy művi ami a megvonásos vérzés. elfedi a gondot, de nem szünteti meg. nekem csak a mellem fáj és nőt is tőle én is azt szedek amúgy.


[link]

2015. aug. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nőtt a mellem

Híztam 3 kg-t 4 hónap alatt

Visszeresebb lett a lábam

Súlyos migrénem lett

Hallásromlást tapasztaltam


Emiatt nem is szedhetem tovább...

A betegtájékoztatóban le van írva minden lehetséges mellékhatása. Vagy kijön rajtad valami, vagy nem lesz semmi bajod. Sajnos előre nem lehet tudni.

2015. okt. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!