Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehetek terhes?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetek terhes?

Figyelt kérdés
Elkezdtem szedni a Dienille fogamzásgátlót a menstruációm első napján kb. 2 hónapja. Első hónapban szinte végig volt pecsételő vérzésem, aztán a 7 napos szünetben szépen megjött. A második levél szedésekor voltunk együtt a párommal, hiszen az orvos mondta, hogy várjunk egy hónapot. A második levél szedése után viszont a 7 napos szünetben nem jött meg. Azt hozzá kell tennem, hogy tüszős mandulagyulladásom volt, amire elég erős antibiotikumot kellett szednem, viszont ez idő alatt és utána se voltunk úgy együtt a barátommal. Mi lehet a probléma?
2015. aug. 21. 15:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Mit jelent pontosan az, hogy nem voltatok úgy együtt?

Antibiotikum mellett az egész kúra alatt és még utána 1 hétig ajánlott a kiegészítő védekezés. És ha netán az antibiotikumot a gyógyszerszünet után közvetlenül kezdted el szedni, akkor már a szünetben sem voltál védett.

Szóval ezekben az esetekben fennállhat a terhesség.

Viszont a Dienille eleve egy olyan fog. gátló, nekem is volt ilyen, le is lett cserélve másikra, illetve már több személy is írta ezen az oldalon, hogy nem volt mellett vérzésük.

Illetve az is fennáll, hogy mivel az antibiotikum csökkentette a fog. gátló hatását, így ugye rendes ciklus beindulhat, de nem mindenkinek indul be, mert ez akár lehet olyan is, mintha abbahagytad volna a szedését.

Szóval tesztet azért csinálj mindenféleképpen, ha nem terhesség, akkor szerintem írass fel másik fog. gátlót!

2015. aug. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is Dienille-t szedek. Első szemtől véd amúgy... Betegtájékoztató ;) Antibiotikum gyengíti a hatását. Cseréld le, jó tanácsként mondom én is azt teszem. amióta szedem állandóan fáj a mellem a megvonásos vérzés alig volt. Tesztelj egyet, az a biztos és cserélj gyógyszert..
2015. aug. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 drsenkihazi válasza:
lány vagy fiú vagy?
2015. szept. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!