Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Cseréljek fogamzásgátlót? Az...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Cseréljek fogamzásgátlót? Az orvosom nem adna másikat csak a régit. Szerinte csak az van a problémámra

Figyelt kérdés

Több évig használtam a Cypromix nevű antib.tabit és a kor előrehaladtával egyre több mellékhatásom lett, ezért idén tavasszal az orvosom tanácsára leváltottam Omissionre.

Eredetileg azért szedek gyógyszert mert a mensim nem jött rendszeresen, hanem összevissza.(mint a mesében hol volt hol nem volt) Az arcom aknés és egyéb problémák is voltak. Ha abba hagyom akkor újra előjön pedig elmúltam 25 éves. Mióta az om.-et szedem majdnem ugyanolyan az arcom mint régebben, csak a mensesemet tette helyre. Már kértem az orvosomat hogy cseréljük esetleg hátha van más ami segíthetne de szerinte csak a régi gyógyszerem lenne jó semmi egyéb( a többiben kevesebb a hatóanyag). Állítólag az a legerősebb ilyen gyógyszer, viszont attól félek mert úgy tudom nem szabad hat hónapnál tovább szedni én mégis hat évig szedtem....:/ Egyszer gyógyszert kiíratni voltam a dokimnál és ijedten kérdezte is hogy mióta szedem ezt a gyógyszert mert cserélnünk kéne..mert "veszélyes".



2015. szept. 3. 21:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Amikor "hol volt, hol nem volt" alapon működött a menstruációd (nem tudom, hány évesen), akkor milyen vizsgálatokat végeztetett el az orvosod, és milyen okát találták a rendszertelen menzesznek?
2015. szept. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Alapvetően volt hogy két hónapig folyamatosan csak barnás sárgás dolog volt, és volt hogy két hónapig vagy három semmi, nem jött. De voltak rendes hónapok is. Szóval így váltakozott 13 éves koromtól 19 éves koromig.(sokáig féltem elmenni orvoshoz) Utána rendeződött a cypromixel nem volt pattanás se semmi felszedtem pár kilót "kinőtt a mellem" :) stb. Viszont két év elviselhető nemsi után jött a rengeteg egyéb pmsre utaló tünet. Hangulat ingadozás, depresszió, erős fájdalmas mensi sok vér, olyan erős görcseim voltak hogy két napig csak nyögtem az ágyban magzatpózban. hullott a hajam ilyesmi.... Úgymond szerencsére fősulis voltam így nem "tünt" fel senkinek a tágabb környezetemben. Eredetileg a petefészkem cisztás volt és emiatt. A vérképemmel nemvolt gond. Az eddigi alap éves vizsgálatokon sem volt semmi probléma. Emiatt a dokim úgymond nem is tartotta fontosnak hogy milyen erős görcseim voltak. Mióta az omi-t szedem nincsenek ilyen erős görcseim.
2015. szept. 3. 22:13
 3/9 A kérdező kommentje:
Csak zavar hogy nagyon pattanásos vagyok. Nem tisztálkodás hiánya.... Mindig mondják az ismerőseim hogy "válts másikra akkor biztos van jobb ami a te hormonháztartásodhoz illik" Tényleg van ilyen vagy csak kamu az egész és törődjek bele?
2015. szept. 3. 22:17
 4/9 anonim ***** válasza:

Én minerva fogamzásgátlót szedek a pattanásaimra. (Meg a szőrösödésre is jó) Nekem is azt mondta az orvos hogy hat hónapig lehet szedni. Illetve hogy magas a hatóanyagtartalma. Viszont azt is mondta hogy magas hatóanyag tartalmút 25 éves korig lehet adni.

Én is rettentően pattanásos voltam meg szőr is nőtt a hasamon de úgy néz ki jobb lett minden. Pattanások még akad de nem olyan durván. Két levélel szedtem be eddig.

Szerintem el kéne menned endokrinológushoz és bőrgyógyászhoz is. Nekem a bőrgyógyász adott életmód tanácsokat is. Sok folyadék, kakaósat nem lehet enni inni, fűszereset és zsírosat se pl.

2015. szept. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Több évig?

Bőr probléma miatt kezdted el szedni?Mert akkor bizonyos időnél tovább nem érdemes szedni...


Fog.gátló helyett norcolut v egyéb gyógyszert kellett volna szedned és teljes hormonkivizsgálás,pajzsmirigy ultrahanggal stb.

2015. szept. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Cserélj, illetve ezek alapján első körön inkább orvost cserélj.

A cypromixet azért nem szabad sokáig szedni, mert hazavágja a májad. Ennek azért jóval kellemesebb alternatívája is van, ha ez a cél, akkor igyál mértéktelen mennyiségű alkoholt.


Vannak más gyógyszerek is ilyen hatással. A cypromix "testvérei" a norcolut és a diane35, de ezeket nem kellene szedned, mert ugyanaz van bennük. Bár ez csak laikus tipp. De a korszerűbb gyógyszerek közül is vannak olyanok, amik antiandrogén hatással rendelkeznek. Nem tudom elhinni, hogy ezt egy nőgyógyász ne tudná.

2015. szept. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) Hát nem tudom elég hülyének néz általában... pedig én inkább az a fajta ember vagyok aki tudja mi a baj mit okoz miért és ettől megnyugszom ...nem attól ha azt mondják "nincs semmi baj"
2015. szept. 5. 12:34
 8/9 anonim ***** válasza:
Endokrinológusnál mikor jártál utoljára?
2015. szept. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem voltam még
2015. szept. 7. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!