Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Most tényleg nem fog fogamzásg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most tényleg nem fog fogamzásgátlót felírni a doki, mert volt trombózis a családban?

Figyelt kérdés

Az egyik kérdésnél olvastam, ahogy az egyik kommentelő egy nőgyógyászati vizsgálatot ecsetelt, hogy meg fogják kérdezni hogy volt-e vérröggel kapcsolatos betegség a családban, pl trombózis, ha igen, akkor nem fog felírni tablettát. Ez igaz?


Valamint nekem arra kellene a gyógyszer, hogy pár hónapig 35 naponta jön meg, megint pár havonta 28 naponta, aztán egy hónapig megint 35 nap múlva, majd megint 28 naponta pár hónapig, tehát a ciklusom nem ugyanolyan hosszú még nagyjából se. Szerintetek erre ír fel a doki fogamzásgátlót, ha kérem?



2015. szept. 2. 00:22
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Az, hogy volt a családban trombózis ÖNMAGÁBAN semmit nem jelent. Mindkét szülőmnek volt, de én évtizedeken át szedtem gond nélkül fogamzásgátlót, úgy, hogy még dohányoztam is.

Vérvizsgálattal kideríthető, hogy van-e örökölt hajlamod a trombózisra. Ha van, akkor nem írják fel.


Plusz léteznek olyan hormonális fogamzásgátlók is, amelyek nem okoznak trombózist (csak ezek kevésbé hatékonyak, inkább csak szoptatás alatt, illetve idősebb nőknek írják fel).


Viszont CSAK szabálytalan ciklusra ne szedd, csak akkor, ha ténylegesen fogamzásgátlásra (is) szeretnéd használni. Az, hogy a ciklusod váltakozó hosszúságú, teljesen normális.

2015. szept. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
De igen.
2015. szept. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

28 és 35 nap közötti menstruáció szabályos és rendszeresnek tekinthető ha minden hónapban jelentkezik. Rendszertelen menstruációnak azt hívjuk ha mondjuk egyik hónapban kimarad vagy egyik hónapban 28 nap alatti másikban 40 feletti a ciklus ideje. Neked teljesen normális a vérzésed. Ezért kár lenne fogamzásgátlóval szétcseszni. Ritka, hogy valakinek folyamatosan mondjuk 29 napos a ciklusa.


Egyébként a legtöbb nőgyógyász magasról tesz a trombózis veszélyre vagy vizsgálatra. Bemész, fogamzásgátlót kérsz és felírja, némelyik esetleg elküld vérvételre, hogy a májértéked rendben van-e. De ha jót akarsz magadnak ilyen bagatell dolog miatt ne kezd el szedni. Én is elkezdtem, mert azt hittem nekem rendszertelen (ugyanúgy volt, mint neked), aztán szarul voltam a fogamzásgátlótól és abbahagytam. Azóta se állt vissza erre a "rendszertelenre". Amikor abbahagytam először is 8 hónapig nem jött meg, aztán 2 hónapig folyamatosan pecsételő vérzésem volt. Azóta meg vagy 20 vagy 45 napra jön meg, de nem vagyok hajlandó megint szedni, amíg nem tervezek gyereket, mert nincs szükségem 30 nap folyamatos hányingerre, szédülésre...

2015. szept. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy a családban volt trombózis, önmagában nem sok információval szolgál. Ha mondjuk az egyik nagyidnak volt egy combnyaktörése és ágyban feküdt 8 hétig, emellett nem szurkálta magát vérhígítóval, akkor az még nem feltétlenül jelenti azt, hogy neked is hajlamod van.

Ellenben ha mondjuk édesanyád 25 évesen mondjuk a gyermekágyi időszakban trombózist kapott, az gyanúsabb.


Az orvosnak az lenne a dolga, hogy részletes anamnézis alapján felmérje, hogy mekkora a kockázat, és ha indokolt, akkor elküldjön olyan vizsgálatra, ami kimutatja a genetikai hajlamot.


Egyébként a 28-35 napos ciklus teljesen rendszeresnek mondható, csak emiatt nem biztos, hogy megéri tablettát szedni. Az utolsóval értek egyet ebben a tekintetben.

2015. szept. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. szept. 4. 22:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyugi, akkor is felirják ha valós az esély és belehalsz :)
2017. nov. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!