Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A héten megjött a havim és...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A héten megjött a havim és első nap elkezdtem szedni a felírt fogamzásgátlót (Taisa). Többi lent. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
A 2. nap is bevettem, viszont nagyon rosszul éreztem magam és a tabletta bevétele után kb.45 perc múlva hánytam. Nem vettem be másik bogyót, egyszerűen a 3. és azt követő estéken is bevettem. Emiatt meddig kell még védekeznünk? Kb.2 hét a menstruáció után elég?

2015. szept. 20. 15:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Az egész hónapban!

Ugyanis ilyenkor azt kellett volna tenned, hogy felbontasz egy másik levéllel, abból beveszel még egy szemet, az helyett, amit kihánytál, a felbontott levelet pedig félretetted volna ilyen alkalomra.

Ha egy hónapban az összes szemet bevetted a gyógyszerből, akkor fog védelmet nyújtani egész hónapban, de ha te eggyel kevesebbet vettél be az adott hónapban és azt nem is pótolod, akkor az egész hónapban kell a plusz védekezés.

A legalább 1 hétig tartó kiegészítő védekezés abban az esetben van, ha mondjuk antibiotikumot szedsz, vagy késve pótolod. De ha teljesen kihagyod és egyáltalán nem pótolod, ott nem érvényes.

Szóval az egész hónapban használjatok gumit az aktus legelejétől fogva, ha nem akartok magatoknak gondot!

2015. szept. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!