Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Dienille fogamzásgátlót...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Dienille fogamzásgátlót szedek, na most az első napon bevettem a gyógyszert és sajnos fél órán belül egyszeri hasmenésem jelentkezett. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Ebben a hónapban védekeztünk máshogy is, de viszont a 7 napos gyógyszerszünet 7. -ik napján belém ment a párom.

Ebben az esetben van aggodalomra ok vagyis teherbe eshetek vagy irány a doki és esemény utáni gyógyszer?



2014. máj. 25. 06:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem,hogy lenne baj,mert belédment elvileg a 7 napos szünet alatt is véd.Fél óra alatt meg szerintem nem tud teljesen felszívódni a tabi szóval nem hiszem,hogy a hasmenés miatt kiment belőled a hatása.
2014. máj. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 bensdorp ***** válasza:

Csökkent a biztonság, ezért az első napon ajánlatos (lett volna) bevenned egy második fogamzásgátló tablettát is, hogy ismét maximális legyen a védettség.


Az okok pedig:

- A hasmenéssel nem csak az a probléma, hogy távozik vele a hatóanyag (fél órával a bevétel után ez valószínűleg nem történt meg teljese mértékben), hanem megnő a gyomor-bélrendszer motilitása, így a hatóanyag hamarabb áthalad a felszívásra alkalmas traktusokon (hamarabb a vastagbélbe juthat, ahonnan már nem szívódhat fel a maradék). Az ismételt hasmenéssel még az is gond lehet, hogy megtizedelődnek a bélbaktériumok, amik segítenének az ún. enterohepatikus körforgásban (a vastagbélből segítenek visszajuttatni némi hatóanyagot a májba, onnan a testi keringésbe, ezzel is biztosítva a hormontermelő szervekhez jutó megfelelő hatóanyag-mennyiséget).

- Csak akkor mondhatjuk, hogy a tabletta a 7 napos szünet 7. napján is véd, ha a szünet utáni 4 napban is elérjük a szükséges gyógyszerszintet a vérben (vagyis ha rendesen beszedjük, és nem történik pl. hasmenés ezeken a napokon). Ugyanis a hímivarsejtek 72 órán keresztül is életben maradhatnak a női ivarszervekben, tehát a kérdező esetében az új levél első 3-4 szeme is fontos, hogy kellő mennyiségben bent maradjon, és így elérje a hatást.


Összességében: a védettség némiképp csökkent, de ez nem jelenti azt, hogy biztos a teherbeesés, csak néhány %-kal lett valószínűbb (spontán peteérésre is szükség van a napokban, és még néhány természetes faktorra). Ha nem vettél be plusz gyógyszert az 1. napon, akkor most előtted a döntés, hogy íratsz-e esemény utáni tablettát. Mérlegelj, mi mivel járhat!

2014. máj. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tegnap voltam a dokimnál és megnyugtatott, hogy reális az esélye annak, hogy én teherbe essek.

Ráadásul azt mondta, hogy az első szemnél amikor jelentkezett EGYSZERI hasmenés 1/2-1 órája még a gyomromban volt a gyógyszer. Ráadásul a 7 napos gyógyszermentes időszakban is TELJESEN VÉDVE van az ember.

2014. máj. 27. 07:49
 4/7 A kérdező kommentje:
Ráadásul másik orvost is megkérdeztem és ő is azt mondta, hogy nem kell aggódnom.
2014. máj. 27. 07:56
 5/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat javítanám a mondatot,hogy reális terhességi veszély nincs.
2014. máj. 27. 14:08
 6/7 anonim válasza:
Nincs gond ha hasmenésed volt, előfordul :) csak figylej h ilyenkor ugye esélyes hogy nem hat annyira, de ne vegyél be másikat!!! Egyébként szerintem a betegtájékoztatóba is le van írva, hogy szedd tovább rendesen :)
2014. máj. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. máj. 31. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!