Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 3 éve szedtem a minerva nevű...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

3 éve szedtem a minerva nevű fogamzásgátlót, egy hónap kihagyás után újra elkezdtem, de nem jön meg, mi lehet az oke? Terhesség kizárva

Figyelt kérdés
szóval tudni kell hogy mielött elkezdtem szedni a gyógyszert a menzeszem minden volt csak rendszeres nem, volt hogy kb fél évente jött meg egyszer. 3 éven keresztül szedtem de egy hónapra abbahagytam de megint nem jött meg így újra elkedztem szedni ( tudom, menstruáció alatt kellene elkezdeni de anno is így vettem be elsőnek mint most és akkor megjött). Terhessék kizárt, 2 tesztet is csiánltam mindkettő negatív lett. Arra is ondoltam hogy mivel antibiotikumot szedek épp lehet az kavart be. Vagy szimplán a hormonjaim nincsenek rendben? Valakinek hasonló panasza már volt?

2015. okt. 3. 12:36
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja még annyi, hogyx voltak cisztáim is
2015. okt. 3. 12:37
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezzel a problémáddal miért nem a nőgyógyászodat keresed fel?


1. Miért tartottál szünetet?

2. Ha abbahagyod, nem biztos, hogy megjön utána azonnal, hisz a tabi rendesen felborítja a hormonháztartást és idő kell míg újra visszaáll. (Saját tapasztalat, nekem se azonnal jött meg, még 3 hónap után se, és mivel majdnem történt egy baleset, ezért bevettem egy 72 órásit, és akkor már megjött.)

2015. okt. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

És alkalmaztatok kiegészítő védekezést, amennyiben éltél nemi életet? Mert ha csak a gyógyszerrel hagyatkoztál és éltél nemi életet, akkor az antibiotikum simán csökkenthette a hatását és lehetsz terhes. A negatív teszt meg nem tuti. Nagyon korai terhességnél van, hogy nem mutatja ki, csak később.

Illetve amit nem tudtál, az az, hogy ilyet nem lehet csinálni, hogy fog. gátlót 1 hónapra abbahagysz és utána újra szeded. Ha valaki abbahagyja, akkor legalább 3 hónapig nem lehet újból szedni, ugyanis nagyon sok nőnek nem indul be újra a természetes ciklusa, tehát úgy ahogy van, pluszban a hormonokkal megkavarod a szervezetedet, mint ahogy tetted most is.

És meg kellett volna várnod, hogy újra megjöjjön!

Valószínűleg van valamilyen szervi vagy hormonális problémád, ami miatt soha nem volt rendszeres a vérzésed és ezt a fog. gátlóval 3 éven keresztül csak elnyomtad, a gond nem oldódott meg, ami most tökéletesen látszott is, hisz fog. gátló nélkül konkrétan nem menstruálsz!

Hagyd abba a fenébe a fog. gátlót és vizsgáljon ki egy endokrinológus, csináljanak vérvételt, ultrahangot és majd ő megmondja, hogy mi okozza ezt és mit lehet ellene tenni.

2015. okt. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!