Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Most hagytam abba a tabit 4...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most hagytam abba a tabit 4 napja. Tegnap voltunk eggyütt a párommal megszakitással. Lehetek terhes vagy azér még a gyógyszer hat?

Figyelt kérdés
2015. nov. 3. 14:54
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
"lehetek terhes" kategóriát a gyakorikérdésekre!
2015. nov. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Attól függ. Ha gyógyszerszünet után új levelet kezdesz, akkor véd a szünetben is. Ha nem, akkor védekezni kell, mert a spermiumok akár egy hétig is èlhetnek benned és a gyógyszerszünet letelte után könnyen lehet peteérés.
2015. nov. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Már azt hittem valami baj van,hogy ma még nem láttam csak kb 15 terhes vagyok kérdést....de kezdek megnyugodni..úgy látom ma is meglesz 30+.........amugy szedni kell a tabcsit és akkor nem lesz gondcsi......
2015. nov. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Miért hagytad abba a tabletta szedését, ha szexelsz?
2015. nov. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mert sok problémát okozott a tabi. 6 évig szedtem.
2015. nov. 3. 17:45
 6/9 anonim ***** válasza:
48%
Köszönöm a lepontozást úgy, hogy egyedül én válaszoltam a feltett kérdésre....
2015. nov. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%

Utolsó!

A lepontozás nyilván azért van, mert helytelen amit írtál! A spermiumok nem életképesek egy hétig (még ideális környezetben sem) legfeljebb 72 órán keresztül.


A kérdezőnek meg az a válaszom, ha úgy hagytad abba a tablettát hat év után, hogy az utolsó havit végig szedted, akkor utána még egy hétig biztosan védett vagy, hiszen így olyan mint ha a két levél közti hetes szünetben történt volna az aktus. Ha viszont menet közben hagytad abba a szedést, akkor erősen csökken a terhesség elleni védelem, ezért érdemes az esemény után három héttel egy tesztet csinálnod a meglepetések elkerülése végett.

2015. nov. 4. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

82%-os: Te írsz butaságot.


A fogamzásgátló tabletta csak akkor véd a szünet alatt is, ha utána időben elkezdik szedni a következő levelet.

Nem véletlenül van az, hogy ha az első héten kimarad egyetlen szem, már akkor is leírja a betegtájékoztató, hogy "ha a kihagyást megelőző héten élt nemi életet, akkor fennáll a terhesség lehetősége".

Nyugodtan el lehet olvasni.


Egyébként nem túl nagy a valószínűsége, de lehetséges. Ha semmiképp nem akarsz babát, és tolerálható a tabletta mellékhatása, akkor javaslom, hogy még egy hónapot szedj be belőle.

2015. nov. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8-as, köszönöm a megerősítést! Nyolc évig szedtem tabit, kívülről tudtam a tájékoztatóját és azt, hogy melyik héten kimaradt tabinál mi a teendő.
2015. nov. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!