Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szerintetek mennyi idő kell...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Somebodysomewhere kérdése:

Szerintetek mennyi idő kell egy kapcsolatban, hogy a lány elkezdjen fogamzásgátlót szedni, ahelyett, hogy óvszer használjunk?

Figyelt kérdés
Szóval a helyzet az, hogy az összes korábbi barátnőm tablettázott, mikor velük összejöttem, szóval egy-két kivételtől eltekintve nem volt szükségem óvszerre, ráadásul sokkal jobban élvezem a gumi nélkül a szexet, mint használva azt. A mostani barátnőmmel viszont gumit kell használnunk, és nem akarom ráerőltetni a gyógyszer szedését, de anyagilag és élvezetben is sokkal jobb lenne, ha átállnánk rá. Szerintetek mennyi idő kell egy kapcsolatban, hogy "jogos" legyen a felvetésem?
2010. márc. 19. 16:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
en akkor kezdtem, amikor elszakadt a gumi, és paraztam, h mi lesz, ha megint elszakad. a bizalmat ki kell várni.. ez a titka.
2010. márc. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Lány vagyok. én 3 hónap együtt járás után mondtam a barátomnak h szedni fogom a gyógyszert. mindkettőnknek rossz vt a gumi. és már megvolt a bizalom is.
2010. márc. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én picit máshogyan közelíteném meg a kérdést, nem annyira a bizalom oldaláról. Ez egyéni dolog, de nálam már a legelső együttlét is nagy fokú bizalmat feltételez, így a fogamzásgátló szedése a továbbiakban nem annak a függvénye. Sok más szempont jön inkább szóba. Szeretne-e tablettát szedni egyáltalán? Ez nem mindig amolyan "ha szeretsz, megteszed értem" dolog. Van, aki nem szedhet, pl. ha volt már trombozósia, vagy egyéb egészségügyi okok miatt. És van, aki hosszú távon érzi a tabletta káros következményeit. Ezek nem bizalmi, hanem inkább egészségügyi szempontok. Szerintem kérdezz rá, hogy szedne-e, mert ez nem elsősorban attól függ, mióta tart már a kapcsolat. El tud menni a nőgyógyászhoz és konzultálni vele, a többi pedig majd kiderül. L/22
2010. márc. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
hát elöször ne a szexre menj hanem ismerd meg a lányt és ö is ismerjen meg téged.ha nincs szerelem akkor nem is kell a gyerek
2010. márc. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én a Barátnőmmel 5 hónapig védekeztünk.

Majd fél év után elkezdte szedni a fogamzásgátlót,mert tudja hogy utálom az óvszert:)

2010. márc. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi 4 éve óvszert használink, pedig teljesen stabil a kapcsolatunk. Nem szeretne gyógyszert szedni, és ezt meg is értem, az egyéb mószerekben pedig nem bízunk (pl krémek). Persze nekünk is sokkal jobb érzés gumi nélkül, de ez így megmarad az igen ritka, "extra biztonságos" egy-két napra, és akkor is csak vigyázva... :-D


27F

2010. márc. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

hát én is a barátommal már 1,5 éve használunk óvszert, de én nem szeretnék gyógyszert szedni, ő meg szeretné hogy szedjek. teljesen megértem, mert persze kényelmesebb, jobb, élvezetesebb, de én meg (ahogy a 2-3-mal előttem szóló is írta) egészségügyi probléma miatt nem szeretném. nem az hogy lenne bármiféle betegségem(lehet hogy van valami betegségem kitudja:O), de én nem szeretném a hormonális változásokat, az elhízást, a menstruáció kimaradását(ami nagy nehezen már beállt). meg ugye ha kihányod a gyógyszert akkor mi van stb.... én ellene vagyok még. ja és még egy! sokszor lehet hallani/olvasni,hogy gyógyszer mellett is teherbe estek. inkább óvszer(amit szex közben akár 1-2* is ellenőrizhettek) , mint hogy minden hónapban parázni a gyógyszer mellet, hogy terhes vagyok-e vagy sem. nekem ez a véleményem, aztán lehet 10 év múlva már máshogy fogom ezt gondolni.

19/L

2010. márc. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
utolsó, nem igaz, h elhizol, meg h kimarad a menstruaciod.. ezek nem a 80 - as évek!!
2010. márc. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

a tegnap 10:07-esnek:


Másfél éve ismerjük egymást, baráti szintről léptünk tovább, és az érzelmek már nem kérdésesek. Az ágyban sincs probléma, nem azért tettem fel a kérdést, pusztán annyit akartam tudni, hogy mennyi idő, amíg "jogos" lenne felé a felvetésem. De azt le is írtam, hogy nem ráerőltetni akarom a gyógyszer, csak maga a gondolat, hogy esetleg azzal.

2010. márc. 22. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!