Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mik a tapasztalatok a Novynett...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mik a tapasztalatok a Novynette-ről?

Figyelt kérdés
Az orvosom közölte velem, hogy az a tabletta, amit már 4 éve szedek (Gracial, 22 szemes) most kivonták a forgalomból. Írt fel helyette másikat (Novynette, 21 szemes), és azt mondta, hogy ha elfogy a Gracial utolsó szeme, akkor kezdjem el szedni a Novynette -t, és ne hagyjak ki 7 napot!
2007. nov. 9. 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is Gracialt szedtem eddig,most megyek ajd orvoshoz, hogy írjon másikat.Én előtte 3évig Novynettet szedtem,jó is volt, csak a 3év után köztes vérzések jelentkeztek, ezért javasolta az orvos a Gracialt. Állítólag a Novinettenek magasabba hormontartalma, legalábbis nekem arra hivatkozva írták fel a Graciált, hogy az jobb mert alacsonyabb a hormontartalma.Szóval nem tudom,de ha az orvosod ezt javasolta akkor biztos jó,de ha mégsem válik be, írhat másikat.

2007. nov. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Én 6,5 évig szedtem a Novynettet. Amikor felírták az volt a legújabb. Híztam tőle évente átlag 2-3 kilót, a 7.szemtől kezdve feszült a mellem, amíg el nem múlt a vérzésem, a libidóm minimálisra csökkent tőle, közti vérzések is jelentkeztek.

Viszont nem volt vele gond ha néha később vettem be. Mivel jól védett, és nem gondoltam hogy az okozza nálam ezeket a panaszokat, ezért nem váltottam. Miután abbahagytam a szedését nem akart a saját hormonháztartásom észhez térni, csak kezelések hatására sikerült teherbe esnem. Persze ez egyéni hajlam kérdése, a barátnőmnél nem okozott semmi panaszt.

Ma már vannak "modernebb" készítmények pl.Lindynette (ez is már fele annyi hormont tartalmaz mint a Novynette)

2007. nov. 10. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
84%
Szia. Én nem Novynette-t szedtem ,hanem, Harmonettet és csak annyit szeretnék hozzáfűzni a dologhoz, hogy különböző problémák miatt elég gyakran orvosról orvosra jártam, ugyanis ezek miatt a bogyók miatt gyakaran alakult ki gyulladás és az orvosom az mondta keressünk más védekezési módot, mert a gyógyszer(pedig ez még a "gyengédebb" fajta-hozzáteszem)sorvasztja a méhfalamat. Ezt csak azért írtam le, mert szerintem mindegy, hogy Novynette, vagy más, kicsi, vagy nagy a hormontartalma, hosszú távon nem jó egyik sem. De ez csak az én tapasztalatom.
2007. nov. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Nekem semmi bajom a gyógyszerrel, teherbe esnem is sikerült egy gyógyszermentes hónapot követően. Sem hízást nem észleltem, sem más egyéb kellemetlen tünetet, viszont szeretnék valami másra váltani, valami még újabbra. Van valakinek valamilyen ötlete?
2008. jún. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
nekem a doki felirta hete h szedjem mert késleltetni akarom egy héttel a menzim...ezáltal majd egy hét mulva kellene megjönni amugy novynette nélkül meg ma, és szedem már 1 hete és ma mégis megjött vagy legalábbis vérzek kicist..ilyenkor mi van? nincs is hatása a novynak vagy most mitől vérzek? menjek el dokihoz még ma? vagy ne szedjem tovább?! SOS!!!
2013. márc. 28. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!