Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Rezia fogamzásgátló (24+4)...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rezia fogamzásgátló (24+4) mellett még nem jelentkezett a megvonásos vérzésem (bővebben lent), miért? Ha továbbra sem jelentkezik, szedjem tovább a következő levelet?

Figyelt kérdés
Az előző ciklusom első napján kezdtem szedni, előtte nem használtam hormon alapú fogamzásgátlót. Ma vettem be a harmadik placebo tablettát és még mindig nem jelentkezett a menstruációm. Az összes tablettát pontosan vettem be, nem szedtem más gyógyszert, hányásos betegségem nem volt, csak egy nagyon enyhe hasmenésem, de már a placebo időszakban, viszont itt együtt voltunk a barátommal. Ettől függetlenül a terhesség gondolom kizárva, mert az aktív tablettáknál nagyon odafigyeltem. Miért nem jelentkezhetett még a menstruációm? Ha a placebo időszak végéig sem jelentkezik, ugyanúgy szedjem tovább az újabb levelet kezdve az aktív tablettákkal? Kérlek segítsetek, eléggé kétségbe vagyok esve :(

2016. jan. 3. 18:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Senki sem szokta elolvasni azt az istenverte betegtájékoztatót? Akkor akár ki is lehetne hagyni a dobozból.

[link]

"Ha minden fehér színű, aktív tablettát rendesen bevett, nem hányt, nem volt súlyos hasmenése, és nem szedett más gyógyszert, nem valószínű, hogy terhes.

Ha a várt vérzés kétszer egymás után nem jelentkezik, előfordulhat, hogy teherbe esett. Azonnal keresse fel kezelőorvosát. Csak abban az esetben kezdje el a következő csomag szedését, ha megbizonyosodott arról, hogy nem terhes."

2016. jan. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha rendesen szeded akkor is lehetsz terhes. 1% az esély. Miből gondolod hogy nem estél bele? Csináltass tesztet. Kettőt. És ha negatív akkor folytasd a szedést.
2016. jan. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
elolvastam és tisztában vagyok vele, le is írtam, hogy ezért a terhesség kizárva. azzal is tisztában vagyok, hogy valószínűleg még nem szokott hozzá a szervezetem a gyógyszerhez. a kérdésem az, hogyha nem jelentkezik a placebo időszak végéig sem a menstruációm, akkor ugyanúgy szedjem-e tovább a következő levelet. nem kell azonnal hülyének nézni, akinek fogalma sincsen a dolgokról :D
2016. jan. 3. 19:13
 4/8 A kérdező kommentje:
rendben, holnap veszek egy tesztet, köszönöm :)
2016. jan. 3. 19:14
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell aggódnod még. A teszt pedig egyébként is 2 hét után mutat eredményt. Tehát még nem biztos, hogy kimutatja. Én régen szedtem Reziát, nekem nem vált be, mert nekem meg köztes vérzésem is volt tőle. De sztem akár a 4. placeboval egyszerre is megjöhet, nekem se egyből az első két bogyó után jött meg. Meg a hagyományos fogamzásgátlók (21+ egy hét szünet) mellett is én pl. csütörtökön 18 órakor veszem be az utolsó bogyót és csak vasárnap éjszaka-hétfő reggelre jön meg. Az is több mint 3 nap!!

Szerintem folytasd ugyanúgy tovább, közben is vehetsz majd tesztet. De mivel először szedsz fogamzásgátlót, ez benne van a pakliban, még nem is tudhatod mikor fog Neked megjönni, hogy reagál rá a szervezeted stb. Sztem nyugi, várj még egy kicsit, meg fog jönni :)

2016. jan. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!! :)
2016. jan. 3. 20:50
 7/8 anonim ***** válasza:

Tök felesleges a teszt, ez teljesen normális dolog. Most kezdted el a tabletta szedését, a szervezeted hónapokon keresztül fogja szokni majd. Nekem az első hónapokban pl. mindig úgy jött meg, hogy már a következő levél 1-2. tablettáját is bevettem, és akkor kezdtem vérezni. Aztán lassan, de beállt a mesterséges ciklus úgy, hogy a placebós napok idején jöjjön meg.

Ez még teljesen rendben van. Arra is készülj fel egyébként, hogy lehet olyan mellékhatása, hogy az első hónapokban hónapközi pecsételő vérzésed is lehet, az is normális és elmúlik majd.

2016. jan. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Megjöttem ma reggel, úgyhogy már nem izgulok, holnaptól szedem tovább a következő levelet :) igen igen tudom, szólt a nőgyógyász, elő is fordult néha, sőt barnás folyás is, de mondták, hogy ez az első hónapban még teljesen normális. Köszönöm mindenkinek :)
2016. jan. 4. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!