Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Most fogok fogamzásgátlót...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most fogok fogamzásgátlót váltani. Hogy kell kezdeni?

Figyelt kérdés
Eddig Rigevidont szedtem, most az orvos Cypromix-et írt fel.Még van 3 szem a mostani gyógyszeremből, utána 7 nap szünet, és kezdhetem a másik gyógyszert, mint eddig a 8.napon? Mert az orvosom annyira elhadarta, és fél mondatba beleszűkített mindent, hogy semmit nem értettem meg. Ha elkezdem a Cypromix-et, szintén 21+7nap szünet után lesz védettség nemkívánatos terhesség ellen, vagy már az elejétől fogva?

2016. jan. 21. 12:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Olvasd el a betegtájékoztatót, benne van!


Tessék:


Ha más, kombinált hormonális fogamzásgátló tablettáról tér át a Rigevidon bevont tabletta szedésére

Az előzőleg szedett készítmény utolsó tablettájának bevételét követő napon elkezdheti a Rigevidon bevont tabletta szedését (ne tartson gyógyszerszünetet). Ha a korábbi készítmény hormonmentes (placebo) tablettákat is tartalmazott, az utolsó hormont tartalmazó tabletta bevételét követő napon kezdje el szedni a Rigevidon bevont tablettát. Későbbre is halaszthatja a Rigevidon bevont tablettára való áttérést, azonban legkésőbb az előző készítmény alkalmazása során előírt gyógyszerszünet befejeződése utáni (vagy az utolsó placebo tabletta bevételét követő) napon kezdheti el a készítmény alkalmazását.

2016. jan. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bocs, fordítva térsz át, de ugyan az.

Íme:


- Ha más, kombinált fogamzásgátlóról tér át:

- Az előzőleg használt készítmény utolsó tablettájának bevételét követő napon elkezdheti a Cypromix szedését (ne tartson gyógyszerszünetet a csomagok között). Ha a korábbi készítmény inaktív tablettákat is tartalmazott, az utolsó aktív (hormont tartalmazó) tabletta bevételét követő napon kezdje el szedni a Cypromix tablettát

2016. jan. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért azt remélem tudod, hogy a Cypromix nem fogamzásgátló, hanem HORMONKÉSZÍTMÉNY!! Általában azoknak írják fel, akiknek bőrproblémáik vannak.


Van valóban fogamzásgátló hatása is (mellékhatásként), de csak abból a célból nem adható és nem is szedhető tovább fél évnél. Nagyon indokolt esetben esetleg 1 évig. Én szedtem 1 évig, majd hálát adok, hogy az egyik orvos leállította, hogy ezt már rég nem kéne szednem, mert hosszútávon káros lehet! Van ismerősöm, aki 10 évig szedte, nem tudom, hogy lett-e valami következménye, de használni biztos nem használt. Én így is parázok kicsit tőle, hogy annak az egy évnek is meglehet a böjtje :(


Ha bőrproblémára szednéd, akkor max fél évig, de egyébként más fogamzásgátlóknak is van annyi hatása a bőrre, mint ennek. Ha meg fogamzásgátlónak szednéd, de nincs a hormonrendszerrel gond (se túlzott szőrösödés, pattanás), akkor meg végképp felejtős és kérj valami gyengébbet! Én pl. Mirabellát szedek és ennek is van annyi hatása a bőrömre, mint a Cypromixnek volt. Pedig az enyém tényleg problémás.


De nézz utána, kérdezd meg az orvosodat is! :)

2016. jan. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát, pont ma voltam orvosnál, és én kértem, hogy olyasmit írjon fel ami az arcomra is jó, mert sok a pattanásom. Köszönöm a válaszokat! :)
2016. jan. 21. 13:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Okok, csak nézz utána majd ennek a tablettának. Mert tényleg nem fogamzásgátló és sokáig nem érdemes szedni. De persze mindenki maga dönti el, mi éri meg neki.
2016. jan. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!