Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyi ideig kel kihagyam a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi ideig kel kihagyam a fogamzasgatlo szedeset? Mikortol szedhetem ujra?

Figyelt kérdés
kb 9-10 honapja szedem... amibol az utobbi 1 2 honapba feleslegesen terheltem vele a szervezetem.Volt kapcsolatom de nem volt mar szex.Most meg ugy dontottunk,hogy szetmegyunk.Pentektol kene uj levelet kezdjek.Ugyhogy addig el kel,hogy dontsem,hogy szedem tovabb....vagy leallok egy ideig.En inkab nem szednem....mert szex nelkul felesleges...De mikor kezdhetem ujra szedni? Mennyi idot kel kihagyak,hogy a hormonjaim ne boruljanak fel?Gondolom nem normalis dolog,hogy kihagyom 1 2 honapot aztan utanna megint el kezdem szedni.
2016. febr. 8. 07:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Esetleg a nődokidat nem tudod felhívni vagy elmenni hozzá megkérdezni? Szerintem egyébként az, amit írsz, hogy kihagysz 1-2 hónapot és utána elkezded szedni, az teljesen rendben van. Csak a menstruációd első napján kezd majd el szedni újra.


Én 8 hónapot hagytam így ki bogyó nélkül (addig nem volt párom), majd így kezdtem el szedni ugyanazt a fogamzásgátlót, amit előtte szedtem. Megmaradt még abból két levéllel (szavidő minden rendben), így elkezdtem szedni ismét. És nem tudom miért, igazából azóta se tudtam meg, de a korábban tökéletes tabletta már nem volt jó :( Milligestet szedtem, nagyon szerettem is, semmi gond nem volt vele, de a kihagyás után amikor újrakezdtem köztes vérzéseim voltak. Valószínűleg a 8 hónap alatt változott a szervezetem, másképp reagált a tablettára, így lecseréltük. Neked is azt javaslom, hogy a szünet után egyeztess újra a nődokiddal, hogy még mindig azt a tablettát javasolja-e Neked, amit korábban szedtél. Bár lehet én csak egyedi eset voltam :)

2016. febr. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
ettol picit en is tartok,hogy a kihagyas utan valtozas lesz.de en attol felek,hogy mar nem lesz hatasos....de rakerdek egy nogyogyaszra.es koszi a valaszt :)
2016. febr. 10. 08:36
 3/3 anonim ***** válasza:
Hatását tekintve szerintem csak arra kell figyelned, hogy olyan mintha először szednél tablettát, mivel ugye 1-2 (néhány) hónap szünetet tartottál. Tehát még ha a menstruáció első napján is kezded el szedni, talán 2 hétig másféle védekezési mód se árt. De a nődoki azért biztos okosabb :)
2016. febr. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!