Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Melyik fogamzásgátló módszer...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik fogamzásgátló módszer a legbiztonságosabb?

Figyelt kérdés

Nézzük sorba,h miért is aggódok:


Gumi: eddig még nem volt problémám vele,bár elég "személytelen a dolog"(hozzáteszem,barátnőmnek 3 kilyukadt.. :S)


Fogamzásgátló: még nem próbáltam, szerintem biztonságos, de ha még nem jársz vkivel régóta,főleg az első alkalommal,akk nem szerencsés, kitudja milyen fertőzést lehet elkapni.


Helyi fogamzásgátló: na ez a okozta a vesztem. 4x használtam,örültem neki nagyon..végre nem személytelen,bemehet az "anyag", és nem kell hozzá hormontartalmú fogit használni. Csakh, 5x-re!!!!!!!

Igen,terhes lettem,a pasinak már nem kellek,hamarosan mehetek abortuszra. Szüleim kirúgnának,ha 1általán megtudnák,h 22 évesen volt már pasim..hát igen,nagyon nagy bajban vagyok.


A "kivevős" módszerről nem is beszélve,mert bezzeg akik ezt használják(én nem merném,mert xintem a legkockázatosabb)azoknak semmi bajuk nem lett.


Bárkinek van vmi jó ötlete? Tudom,h semmi sem 100%os. De ezt még1x nem élném túl...


Előre is köszönöm a hasznos hozzászólásokat.


2010. márc. 30. 19:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha nincs állandó partnered, akkor nem tök mindegy, hogy mennyire személytelen dolog a gumi?

Ha meg van állandó partnered, akkor mi tart vissza a fogamzásgátlótól?

2010. márc. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
cask az a 100%, ha nem dugsz. amúgy meg talán az óvszer. ott tudod, hogyha elszakad, akkor gáz van, és lépni kell.
2010. márc. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
én arra lennék kiváncsi hogy ért baj ha 22 évesen van pasid?
2010. márc. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%-ban védjen a nem kívánt terhességtől egy olyan módszer sincs. Még mindig biztonságosabb az óvszer, de ha még ez sem elég akkor még lehet más is mellé. Pl. helyi fog.gátlás. vagy a szájon át szedhető. Mi jelenleg így csináljuk inkább. De ez csak egy vélemény a sok közül.
2010. márc. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Tabletta. Nem tudom mit takar a helyi fogamzásgátlás, és mennyibe kerül, de mint látod: pocsék. És a tabihoz azt hoztad fel, hogy fertőzést lehet elkapni. Ennél akkor nem? És alapból nem fekszek le úgy valakivel, hogy nem tudom nincs-e baja. Várok egy bizonyos szintig. Ezzel nem kioktatni akarlak, csak hogy ezt is ki lehet védeni :) Vagy akkor tabi + óvszer.

Amúgy én 4 éve szedek tablettát, csak pozitív hatásai vannak. És szerintem 100%-os védelmet nyújt, csak oda kell rá figyelni.

Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél :( Majd beszélj erről is a nőgyógyászoddal, de én a fogamzásgátló tablettát ajánlom (ott is a Yadint, ami már akár az első naptól is véd, és szerintem rugalmas gyógyszer, nincs probléma, ha nem atomóra pontossággal veszem be).

2010. márc. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha nincs állandó partnered, akkor ne szivasd a hormonrendszered a tablettával, felesleges. Akármennyire is személytelen, az óvszer a legkíméletesebb és legtökéletesebb erre a célra. Főleg ha nincs állandó partnered, akkor meg főleg felesleges a személyességre ügyelned. A spermicidekkel pedig óvatosabban máskor!
2010. márc. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is kapcsolat elején gumi. Aztán ha komolyra fordul, akkor el lehet gondolkodni a tablettán vagy a hüvelygyűrűn.
2010. márc. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
szia, megtudnád mondani mit takar pontosan a helyi fogamzásgátlás? csak mert lehet h én is olyanban gondolkozom és nem szeretnék 17évesen úgy járni mint te :( megköszönném a válaszodat :)
2010. márc. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A helyi fogamzásgátlás azt jelenti, hogy az ondó megfelelő helyre jutását valamilyen akadállyal oldják meg, nem hormonokkal.

Pl egy félbevágott, kifacsart citromot lehet a méhszájra tenni, de hasonlóan jó megoldás ragtapasszal leragasztania méhszájadat.

2010. márc. 31. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A helyi fogamzásgátló nálam a Pharmatex hüvelytablettát takarta...

Szex előtt fel kell dugnod, vársz 10 percet,és 3 órán át véd. Ez tűnt a legjobbnak ez esetben, mivel távkapcsolatban éltem,örültem,ha havonta látjuk egymást 2x..és ezért nem kezdtem el szedni a fogit sem...term. ha olyan barátom lenne,akivel hetente többx tudunk,akk tablettát szednék.

1ébként köszi az eddigi válaszokat, azt hiszem maradok a guminál...

2010. márc. 31. 06:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!