Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátlót szednék, mikor...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátlót szednék, mikor érdemes?

Figyelt kérdés

Betegtájékoztatót olvasva felmerült bennem kérdésként, hogy én pl. mindig fájdalomcsillapítót, görcsoldót szedek vérzés alatt, mert erős fájdalmaim vannak. Most kezdhetném el a tabit is szedni, viszont nem tudom, mennyit kell várni a "sima" gyógyszerek és a tabi között? Vagy szedhetők egyszerre, nem okoz gondot? Betegtájékoztatóban erről nem volt leírás.


És ennek kapcsán jutott eszembe még egy dolog: alkohol? Esti időpontra gondoltam beállítani a gyógyszert, de ha pl. egy buliban ráiszik az ember, az befolyásolja a hatását, vagy nem számít?



2016. márc. 18. 15:23
 1/6 anonim ***** válasza:
A nőgyógyász tájékoztatni fog mindenről, de a fájdalmaid elfognak múlni.
2016. márc. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nyilván, ha a nőgyógyászom elérhető lenne, akkor nem ide írnék ki kérdést... A gyógyszerész meg csak a vállát vonogatja, az sem megoldás.
2016. márc. 18. 15:40
 3/6 anonim ***** válasza:
A fogamzásgátlót mindig lefekvés előtt veszem be. Ha szedek más gyógyszert, azt előtte szoktam. Alkoholt nyugodtan ihatsz. Akkor van probléma, ha a tabletta bevétele után 3-4 órán belül hasmenésed van vagy hánytál, akkor úgy kell tenni, mintha kimaradt volna egy szem (mert ugye idő előtt távozhatott a bogyesz).
2016. márc. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az egyéb gyógyszerek(fájdalomcsillapítók) esetében várok 2-3órát, nekem ezt mondta az endokrinológusom (tőle tudtam megkérdezni akkor). Sajnos nálam a fájdalom maradt, kicsit lett jobb csak, a mennyiség csökkent.

Ihatsz, ritkán nem gond az alkohol. Ilyenkor ha tudod hogy mész valahová ahol lesz alkohol, érdemes előbb bevenni, mert terheli a májat a kettő együtt. Én egyszer pezsgővel vettem be (karácsonykor este az asztalon nem volt más hirtelen, és hátraszaladt, köhögtem meg minden, hirtelen kellett..).

2016. márc. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én most kezdtem el szedni, és este 7-es időpontot választottam, pont a bulik miatt. :) Ha esetleg túlzásba viszem, 11 után már hányhatok :D

20/L

2016. márc. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én is az este 7-8 órát gondoltam belőni, bár azért nem vagyok az a buliban hányós fajta. :D

Sajnos tartok tőle, hogy a fájdalom nem fog megszűnni teljesen, de a 2-3 órás időközökkel nem lesz gond. Most beveszem a görcsoldót, 7 után meg jöhet a tabi. ^_^


Köszi a korrekt válaszokat, mentek a zöld mancsok! :)

2016. márc. 18. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!