Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Kihánytam a fogamzásgátlót...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kihánytam a fogamzásgátlót mit tehetek ilyenkor?

Figyelt kérdés

Kihánytam a fogamzásgátlót mit tegyek?


Sziasztok elég sokat ittam és kihánytam a lindinette fogamzásgátlót 20mg 5 éve szedem kb. de nagyon megijedtem hogy nehogy baj legyen , terhesség stb. Mit tehetek. Szedjem tovább holnap ugyanugy ahogy szoktam kb este 9 kor

vettem be és rá 10 percre hánytam , vagy vegyek most 22:15 kor be még egyet, nem találtam más részt lehet rossz helyre írtam előre is bocsi.

Sürgős minden segítség jól jöhet köszi!


ezt írja a papír!


Mi a teendő, ha hányása, hasmenése van?

Ha a tabletta bevételét követően, 3-4 órán belül hányás vagy hasmenés lép fel, a tabletta felszívódása nem tökéletes. Ilyen esetben az elfelejtett tablettákra vonatkozó előírásokat kell alkalmazni.

A hányás vagy hasmenés ideje alatt és az elkövetkező 7 napos időszakban nemi együttlét esetén alkalmazzon más fogamzásgátló eljárást (pl.: óvszer).


meg ezt:


Ha elfelejtette bevenni a Lindynette tablettát

Ha a tabletta bevétele nem történik meg a szokott időben, úgy azt 12 órán belül pótolja. A következő tablettát vegye be a szokott időben.

12 órán túl a készítmény hatása csökkenhet. Az utolsó, be nem vett tablettát, amilyen hamar csak lehet be kell venni, akkor is ha ez egy nap alatt két tabletta bevételét jelenti. A további tablettákat a szokásos módon kell bevenni. Az elkövetkező 7 napban kiegészítő fogamzásgátló módszer alkalmazása szükséges. Ha a jelenlegi csomagban kevesebb, mint 7 tabletta van, akkor a következő csomagban lévő tabletták szedését gyógyszermentes időszak közbeiktatása nélkül kezdje meg. Menstruációszerű vérzés csak a második csomagban lévő tabletták bevételét követően fog jelentkezni, addig azonban kisebb ú.n. köztivérzés előfordulhat. Ha nem jelentkezik menstruációszerű vérzés a 2. csomagban lévő tabletták bevételét követően, forduljon orvoshoz.


Most akkor még egyet be kell vennem ma , vagy csak holap ese 9 kor ahogy szoktam?. mi a teendő? És ha ma beveszek még 1 et mert lehet egyet kihánytam akkor a végén menzesz előtt 1 el hamarabbi nap hagyom abba , az nem baj?


2016. ápr. 3. 22:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak holnap vegyél be tabit és 7 napig használjatok gumit
2016. ápr. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Lehet rosszul értelmezem de azt írja hogy !


Ha a tabletta bevételét követően, 3-4 órán belül hányás vagy hasmenés lép fel, a tabletta felszívódása nem tökéletes. Ilyen esetben az elfelejtett tablettákra vonatkozó előírásokat kell alkalmazni.


akkor ezt kell alkalmazni?


Ha elfelejtette bevenni a Lindynette tablettát

Ha a tabletta bevétele nem történik meg a szokott időben, úgy azt 12 órán belül pótolja. A következő tablettát vegye be a szokott időben.

azaz reggel 9 kor jár le a 12 óra addig vegyem be , vagy csak este 9kor holnap, mert olyan mintha azt írná hogyha kihányom akkor az elfelejtette bevenni részleget alkalmazza?!

2016. ápr. 3. 23:06
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja, bocsi. Akkor vegyél be másik tablettát és kell a gumi 7 napig. Azt az egy tabit pótold a következő havi adagból.
2016. ápr. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Másképp kell megoldani a védekezést, mert így hatástalan! De aki hány, az rosszul van és nem hiszem, hogy akar nemi életet élni.
2016. ápr. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
igen de akkor ma vegyek be mégegyet?
2016. ápr. 3. 23:40
 6/7 anonim ***** válasza:
Igaz a mondás. egy nő két dologért képes akár pokolra is menni: azért, hogy legyen gyereke és azért, hogy ne legyen.
2016. ápr. 4. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vegyél be újat minél hamarabb a kihànyt pótlására, a többit a szokásos időben és egy hét kiegészítő védekezés.
2016. ápr. 4. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!