Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nuvaringet kezdtem el hasznaln...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nuvaringet kezdtem el hasznalni. Azota folyamatosan vérzésem van (nem pecsetelő). Ez normális?

Figyelt kérdés
Menstruaciom elso napjan felraktam,es azota folyamatosan verzek. Mintha rendesen meglenne a menstruaciom. Ma jart le a 21.nap,reggel kivettem,es ugye most kene amugy megjonnie. Ez normalis hogy ket es fel hete allamdoan menstrualoj?el fog mulni a masodik nuvaring kezdesekor?

2016. ápr. 29. 13:29
 1/10 A kérdező kommentje:
Amugy en elegge problemas vagyok a fogamzasgatlas teren. Tobbfele fogamzasgatlo tabit kiprobaltam mar, de mindegyiktol migrenes fejfajasom volt, vagy kiuteseim, ezert is kezdtem ezt el hasznalni, de kezdek aggodni ezmiatt.....jo lenne ha bevalna,es megallna a folyamatos verzesem .
2016. ápr. 29. 13:31
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem az első gyűrűvel szinte végig (pár nap kivételével) volt barnázásom, erősebb fajta, vérrel keverve. A második gyűrűnél 2 plusz nap volt a vérzés után ami ilyen maszatoló volt, utána eltűnt és azóta sincs. Viszont fájdalmasabb lett valamivel az egész, de normális.

Szerintem várd meg a következő gyűrű felhelyezését és egy hetet, ha vérzel, akkor doki. Mert valami hormongondod van, aminél érdemes levenni vért.

Fejfájást nekem is okoztak a tabletták, ezzel elmúlt, az első két gyűrűnél még volt.

Ha első napon tetted fel, lehet nem véreztél ki amúgy. Én a gyűrűre váltottam, de a tablettát anno úgy kellett kezdenem hogy 3.napon és így nem volt vérezgetésem.

2016. ápr. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem is az első hónapban volt áttöréses vérzésem többször is (bár nem nagy mennyiségben, de nekem más fogamzásgátlókkal nem volt ilyen). A következő ciklustól viszont teljesen beállt.
2016. ápr. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Pszt! ***** válasza:

Nálam egyáltalán nem volt ilyesmi probléma.

Szerintem menj el a nőgyógyászodhoz, biztos, ami biztos alapon.

Főleg, ha nem csak pecsételős volt, hanem rendes vérzés.

25/N

2016. ápr. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat. Remelem amint elkezdem hasznalni a masodik gyurut,abbamarad a verzesem. De amugy nekem hpv-m van ,amit folyamatosan kezelnek,es igazabol stagnal, nem javul, nem rosszabodik. Lehetseges hogy ettol is kialakulhatott ez ?
2016. ápr. 30. 09:48
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem az a gyanúm, hogy neked eleve van valamilyen endokrinológiai problémád, és azt kellene elsősorban kezelni, nem pedig fogamzásgátlókkal kísérletezgetni.

Nem vagyok fogamzásgátló-ellenes, sok hormonproblémát meg tud oldani, de nálad valószínűleg olyan gond van, amit nem javít, hanem inkább fokoz a fogamzásgátló.

2016. ápr. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Es ha olyan problemam van az mit takar ?

.en csak egy okbol kezdtem el hasznalni a fogamzasgatlokat,hogy ne gorcsoljek. Mert kepes vagyok megallas nelkul12 orakat gorcsolni, hiaba szedek ra gyogyszert semmi sem hat, hanyni is szoktam,es meg neha elajulni is.de lehet hogy csak azok az emberek koze tartozom akik nembirjak a hormontartalmu gyogyszereket. A nogyogyaszom meg keptelen elkuldeni kivizsgalasra hogy vegre megtudjam melyik osszetevo az amit nem birok a gyogyszerekben..

2016. ápr. 30. 10:03
 8/10 anonim ***** válasza:

Azt írod, azért kezdtél el fogamzásgátlót szedni, hogy ne görcsölj... tehát fogamzásgátló nélkül is vannak problémáid, ha jól értelmezem...

Ezt pedig okozhatják endokrinológiai betegségek (pl. endometriózis).

Na a nőgyógyászod nem hajlandó kivizsgálni, akkor keress mást, lehetőleg olyat, aki endokrinológus is egyben.

2016. ápr. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sajnos igen, a gorcsolesek,de azok nagyon.

Koszonom szepen a valaszod!!! Fel fogok keresni egy masik nogyogyaszt mindenkepp!:)

2016. ápr. 30. 10:09
 10/10 A kérdező kommentje:
Elkezdtem hasznalni a masodik havi gyurut.jelentem:elmult a verzesem 😊
2016. máj. 8. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!