Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Van olyan nő is akinél a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan nő is akinél a fogamzásgátló tabletta libidócsökkenést okozott?

Figyelt kérdés

Párom megközelítően 4 éve szedi a gyógyszert ( nem én kértem rá ) és az együttlétek száma fokozatosan csökkent.


Ha ezt a tabletta váltja ki, akkor ha esetleg másikat írat fel akkor van rá esély, hogy ez a mellékhatás megszűnne, vagy más védekezési módszerrel orvosolható a probléma ?

Aki jár már hasonló cipőben is írhat.


2016. máj. 24. 13:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Az én exemnél igen. Legalábbis a fogamzásgátlóra fogta...
2016. máj. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Próbált más fajta gyógyszert ?

Esetleg más védekezési módszer, vagy vége lett ez miatt ?

2016. máj. 24. 14:49
 3/10 anonim ***** válasza:

Az a baj a fogamzásgátlóval, hogy több rosszat hoz mint jót. Főleg ha rossz gyógyszert kapsz. És igen, sajnos az egyik legnagyobb mellékhatása a libidócsökkenés.


Épp ezért, meg az összes többi mellékhatása miatt nem akarok tablettát szedni, bár párom szeretné. Ezeket olvasgatva még inkább elgondolkodok, hogy megéri-e.

2016. máj. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Nálam volt már ilyen! Imádom a szexet,de akkor akár hetekig is el voltam nélküle! Majd gyógyszert váltottam(ezt megelőzte egy vérvétel,ami alapján újat fajtát írtak fel),és azóta minden rendben! :)

24/N

2016. máj. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, zöld kéz ment mindenkinek.

Remélem meg tudom győzni a páromat, hogy beszéljen az orvossal legközelebb, hogy lehetne-e mást felírna.


Remélem az megoldaná ezt a gondot, és minden úgy menne mint a legelején.

2016. máj. 24. 15:54
 6/10 anonim ***** válasza:
Hahaha
2016. máj. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Okozhat, bár ha 4 év alatt nem jelentkezett akkor nem feltétlen most jön ki, hanem inkább a kapcsolatban jön el hogy egyre kevesebb lesz, ami normális. Saját tapasztalat: a gyógyszerre fogtam én is, 1 év alatt tönkrement a kapcsolat, nem hagytam abba és a párommal nincs ilyen gond! A doki lecserélte mert közti vérzésem volt és már rég szedtem, az újnál ez fél év után jött elő hüvelyszárazsággal együtt, váltott a doki másikra, nem változott... Sajnos nem jelent mindig megoldást másik tabletta mert hasonlóak nagyon... Hüvelygyűrű lett a megoldás, mert abban nagyon kevés a hormon, bár nem 100%ig tért vissza, de jobb lényegesen, főleg a nedvesség miatt. Közben pedig kiderült hogy pajzsmirigy alulműködésem is lett, aminek az egyik tünete a libidó gond. Párod ezt is vizsgáltassa meg (vérvétel TSH érték kell a házidokitól) mert a tabletta simán okozhat pm gondot, nekem is attól lett...
2016. máj. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Pajzsmiregyes volt, szedett is rá gyógyszert, jó lett az eredménye, így már több mint fél éve nem kell szednie.

A libidó csökkenés meg nem most kezdődött, csak mostanra tartunk ott, hogy már én érzem magamat kellemetlenül mert szeretnék többet vele lenni, ami gondolom 26 évesen érthető.

Viszont mostanra már annyira nem vágyik rá, hogy azt érzem ez a heti 1 is csak olyan a részéről, hogy essünk túl rajta..

2016. máj. 24. 18:16
 9/10 anonim ***** válasza:

Dokival beszéljen! A hosszútávú tablettaszedés képes lenyomni hogy pont a célja hogy ne legyen peteérés, ami viszont pont a vágyat gerjeszti is. Ez ilyen szaporodás dolog. :)

Milyen időközönként ellenőrzik neki ezt? Mert 8 hét alatt leromlik simán és pl nálam ha 2,6 fölé megy újra az értékem a gyógyszer mellett (fogamzásgátlónál amúgy is többet kell szedni) vannak tüneteim hiába határértéken belüli!

Munka? Stressz? Nálunk ez azért rá tud tenni.

2016. máj. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem stresszel munka miatt, nagyon ritkán csak, fél évente kell mennie vérvételre pajzsmirigy ellenőrzéshez

Első hat hónap után is minden rendben volt az eredményekkel.


Ezt elfogadom, hogy a gyógyszer nyomja el, azért szeretném ha másfajtával próbálkozna, mert volt akinek ez megoldotta a problémáját.


Mondtam neki, hogy védekezhetünk másképpen is, de azt mondja, ezt tartja a legbiztonságosabbnak.

2016. máj. 24. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!