Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Elkezdtem szedni a fogamzásgát...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elkezdtem szedni a fogamzásgátlót, de több napja vérzem. Ez most normális?

Figyelt kérdés

3 évig szedtem fogamzásgátlót és most elkezdtem újra szedni egy másik fajtát(Dienille) a menstruációm első napján, de már 9. napja vérzem.

Az első két nap ugyanolyan volt mint más menstruációmnál, de a 3.-4. nap sokkal kevesebb és azóta este és napközben szinte semmi, de délután meg megint van.

Előtte nem volt normális ciklusom volt hogy 36 napra volt hogy 20 napra jött meg. De ez most normális??



2016. máj. 25. 14:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Kérdéseim: Hány éves? Meddig hagyta ki a fogamzásgátlót? És milyen szedett előtte a Dienille előtt?

2016. máj. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
21 éves vagyok és 2 évig nem szedtem előtte Novynette-t szedtem.
2016. máj. 25. 14:39
 3/7 anonim ***** válasza:

Köszönöm szépen a válaszait. A menstruáció időtartama valószínűleg a fogamzásgátló tabletta miatt van. Alapvetően 4-5 maximálisan 6 napig tart egy menstruációs időszak. Egy egy mellékhatása és ilyenkor érdemes elmenni a nőgyógyászhoz aki felírta a gyógyszert.

"A Dienille kétféle női nemi hormont tartalmaz kis mennyiségben, etinil-ösztradiolt (ösztrogénhatású hormon) és dienogesztet (mely a természetes sárgatest-hormonhoz hasonló hatást fejt ki). Alacsony hormontartalma miatt a "mikropill" elnevezésű, a kétféle hormon miatt a "kombinált", a tabletták azonossága miatt pedig a monofázisos, vagy egyfázisú fogamzásgátlók családjába tartozik." Itt szerintem az lehet a probléma, hogy a szervezete nem bírja feldolgozni az egyik hormont. Ajánlom a nőgyógyászának, hogy hormon mentes tablettát írjon fel.

És lenne még egy kérdésem: A nőgyógyásza ajánlotta, hogy a menstruáció első napján kezdje el beszedni a gyógyszert?

2016. máj. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen
2016. máj. 25. 15:03
 5/7 A kérdező kommentje:
De viszont a Novynette-nél is 10-11 napig tartott
2016. máj. 25. 15:05
 6/7 anonim ***** válasza:
Teljesen normális. Nekem váltásnál is volt ilyen hogy két gyűrű (tablettáról gyűrűre váltottam) alatt vérezgettem a menzesz után illetve barnáztam sokáig, 10-14nap volt így a vérzéssel együtt ez a pecsétlés. De normális, a 3.nál megszűnt.
2016. máj. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem amikor elkezdtem, végig meg enyhén, amíg az első levelet végigszedtem, aztán a tablettamentes héten rendesen, és utána múlt el. Azóta minden oké vele. Én Jangee-t szedek.
2016. máj. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!