Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Pesszárium és Pharmatex krém?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pesszárium és Pharmatex krém?

Figyelt kérdés

(Kérlek a kérdésre válaszoljatok, és ne fogamzásgátlót kezdjetek ajánlani!)


Van szilikon méhszájsapkám amit szeretnék spermicid krémmel kiegészíteni. Az a baj, hogy a szilikont tönkreteszik az olaj alapú krémek (a pharmatex sajnos az), és nálunk nem lehet víz alapú spermicidet kapni. Szerintetek kockáztassam meg azzal használni, vagy használjam a méhszájsapkát magára? Emellett régóta hőmérőzők tehát tudom mikor vagyok terméketlen. Termékeny napokon pedig megszakítással egészíthetnénk ki a méhszájsapkát.

Mit tanácsoltok?



2016. máj. 28. 11:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Hogyne lehetne kapni... Hormonmentes.hu, nekem innen van pesszáriumom és hozzá spermicid.

Viszont ne csak bizonyos napkon használd, mert spontán ovuláció bármikor lehet a ciklus során (én estem már cikluskontroll mellett teherbe spontán ovuból!).

2016. máj. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Pont ez az. Én nem Mo-n élek, és külföldre nem szállítanak. :-(


Nem mondtam, h csak alkalmanként akarom használni. Úgy értettem, h termékeny időszakban a pesszárium mellett megszakítással védekeznénk. Nem tudom hogyan tudnék olyan krémet beszerezni.

2016. máj. 28. 15:12
 3/9 anonim ***** válasza:
Biztos forgalmazzák máshol is ugyanezeket, keress rá a márkára. De ha van méhszájsapkád, akkor minek a megszakítás? Százszor biztonságosabb és kényelmesebb, nyugodtan lehetne a ciklus során végig használni, ha már van...
2016. máj. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát ez az nem tudom mennyire biztonságos. Én úgy érzem nem tapad ra teljesen a huvely falára a pereme. Tehät mellette szabad az út. Azert akartam csak termekeny idoszakban megszakitast is, mert nem talalok sehol spermicidet. Mindent ossze kerestem itt helyben.
2016. máj. 28. 21:50
 5/9 A kérdező kommentje:
Amugy fura, mert a párom sokkal tágabbnak érez engem. Ez veled is igy volt? Lehet tenni vmit ez ellen?
2016. máj. 28. 21:51
 6/9 anonim ***** válasza:

A méhszájsapka Pearl-indexe lényegesen magasabb, mint a megszakításos közösülésé, tehát sokkal biztonságosabb. Megszakítással éves szinten kb. 30-40 nő esik teherbe 100-ból, míg méhszájsapkával 5-10.

Nálunk annyit befolyásol a szexben, hogy a spermicid minimálisan síkosítóként szolgál és a párom náha érzi a peremét (de állítása szerint nem zavaró). Nem lettem tőle tágabb, világéletemben extrém szűk voltam és pesszáriummal is az vagyok.

2016. máj. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem érted. A megszakítást méhszájsapkával együtt gondoltam CSAK termékeny napokon, mert nincs víz alapú spermicidem. Szerinted kockáztassam meg olaj alapúval?
2016. máj. 29. 12:40
 8/9 anonim ***** válasza:

Ja bocs, félreértettem. Én semmiképpen nem használnám olyannal, ami károsíthatja az anyagát, mert az rontja az egyébként elég megbízható hatékonyságot. A méhszájsapka (szemben a pesszáriummal) önmagában is elég hatékony, spermicid nélkül.

Ha nekem kellene választanom, akkor én nem használnám a pesszáriumot, amíg nincs hozzá való spermicidem, hanem helyett más védekezési módszert alkalmaznék (nem megszakítást, hanem valami biztonságosabbat).


Rákerestem a márkára, amit én használok, és pl. Amazonon is árulják:

[link]


Ha ez sem megoldás, megkérnék egy ismerőst, hogy rendeljen nekem a saját címére, ahova szállítanak, és tőle venném át. Számtalan megoldás létezik.

2016. máj. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Néztem az amazont. A méhszájsapkát is onnan rendeltem. A krémekkel az a helyzet, h a legtöbbnél drágább a szállítás, mint maga a krém (nem mellesleg drága is. Angliai amazonon olyan is volt, h annyiba került mint maga a sapka.) De felvettem a kapcsolatot a hormonmentes.hu -val, és el tudják ide postázni. (ezt a megoldást a végére akartam hagyni). Köszönöm!
2016. máj. 30. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!