Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hüvelygyűrűtől hüvelyszárazság?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hüvelygyűrűtől hüvelyszárazság?

Figyelt kérdés

Érdeklődnék, hogy mennyire gyakori? Fogamzásgátlót szedtem 1 hónapig és arra lettem figyelmes, hogy nehezebben nedvesedtem (de lehet lelki, bebeszélés szerű gond is) és ha a bogyótól nem nedvesedtem annyira akkor a gyűrűtől se? Vagy az másabb?

Véleményeket, tapasztalatokat tudnátok írni?



2016. jún. 20. 23:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
velem is ez volt, ez és a libidocsökkenés volt a 2 mellékhatás amit tapasztaltam. 2 évig használtam a nuvaringet.
2016. jún. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

És így síkosítót használtatok?

Ez mennyire gyakori mellékhatás?

2016. jún. 20. 23:25
 3/11 anonim ***** válasza:

Sajnos egyedi a dolog, mert van akinél ugyanazok jönnek elő mint a tablettánál (mert ugyanúgy két fajta hormon van benne) viszont mivel lényegesen kevesebb így van akinél nincs ilyen gond. Viszont olyannal is beszéltem akinek 2-3hónapig jelentkezett az elején majd megszűnt a panasza. Lehet neked is meg kéne várni ezt az időszakot.

A tabletta mellett nekem is ilyen gondom volt, de csak fél évvel az elkezdés után, csont száraz voltam... A gyűrűvel ez megszűnt! :) Annyi hogy cserébe drágább és csak a nőgyógyász írhatja fel, nem lehet házidokival ha már használja az ember...

2016. jún. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"csak a nőgyógyász írhatja fel, nem lehet házidokival ha már használja az ember..."


Nekem simán felírta a háziorvos.

Tablettánál tapasztaltam némi libidócsökkenést, a gyűrűnél nem, sőt... gyakorlatilag szexmániás voltam mellette és a nedvesedéssel sem volt gondom.

2016. jún. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én kettőnél voltam már és mindkettő elutasított, hogy nőgyógyásztól SZAKorvosi vényhez kötött, sőt megmutatta a gépen hogy nem is látják a rendszerben mert nem írhatja fel (Cypromixet sem) :\
2016. jún. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Azt én is úgy tudom, hogy igazolás kell a nőgyógyásztól, ha háziorvossal akarja valaki kiíratni.


Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Kicsit megnyugtattatok! Bár tudom, hogy mindenkinél más mellékhatásokat produkálnak a hormonok. Bízom benne, hogy nálam sem lesz semmilyen probléma.


Továbbra is kíváncsi lennék más véleményére is.


Illetve az első felhelyezés nem fájdalmas? Nem kell valamit pluszba használni, hogy felcsússzon?

2016. jún. 21. 13:53
 7/11 anonim ***** válasza:

A múlthéten rákérdeztem hogy igazolást kaphatok? Nődoki mondta hogy nem, ezt csak ő a tablettánál simán adta és 4évig írta a házidoki, rákszűrést kellett csak csinálni.


Amúgy egyáltalán nem fáj, felcsusszan és kirúgja magát a helyére, hajlékony, annyi hogy amíg lehet addig összenyomva kell tartani, de ha már 70%-a bent van (úgy kell felnyomni mint egy tampont) akkor elég tolni rajta.

2016. jún. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem fáj kicsit sem, nem is érzed hogy ott van. És én is háziorvossal írattam fel az első nőgyógyászati alkalom után. Mindig kiadta, sosem volt probléma belőle.

1es voltam.

2016. jún. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Értem, akkor csak nem lesz akkora gond a felhelyezéssel. :D


Úgy tervezem, hogy most elszedem a maradék 5 tablettát, ami az első levélből még hátravan, aztán kicsit pihentetem a szervezetem, illetve gumival tervezzük az első együttlétet is, aztán majd valamikor szeptemberben kezdem a hüvelygyűrűt.


Vagy esetleg jobb lenne egyből a tabletta után elkezdeni? Csak félek, hogyha kijön a szárazság a gyűrű miatt is, akkor csúszik az egész együttlétes dolog.

2016. jún. 21. 14:09
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem muszáj pihentetni a váltás miatt, lehet ugyanúgy szünet után ezt feltenni. De ha szünetet, pihentetést akarsz akkor ilyenkor 3-6hónapot javasolnak és után kezd el.
2016. jún. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!