Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ti ebben az esetben engednétek...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti ebben az esetben engednétek, hogy a barátotok belétek élvezzen? ( Tablettával )

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy még kiskorú vagyok ( 16 ) , de a kapcsolatunk a barátommal stabil. Csak most kezdtünk belemenni a nemi életbe, és anyukám azt mondta, hogy gumi helyett tablettát használjak mert az biztonságosabb ( gondolom). Nos a gond az, hogy ugye az sem véd 100%-osan, és hogy ha teherbe esnék az amellett, hogy hatalmas lelki teher lenne nekem, anyumék eltiltanának a fiútól. Ti bevállalnátok, vagy az esély olyan kicsi, hogy felesleges felni ? Amugy a barátom főiskolás, és messze ment tanulni, ezért csak 2 hetente tudnánk találkozni.

2016. jún. 23. 17:37
 1/10 A kérdező kommentje:
Persze még figyelnénk arra, hogy ne termékeny időszakban találkozzunk .
2016. jún. 23. 17:39
 2/10 CptTomato ***** válasza:
81%

Kérdezd meg anyukádat :)....

De a logikája alapján ha a tabletta jobb simán beléd élvezhet, hisz a gumiba is beleélvezünk ...és az ugye rosszabb fogamzásgátló.

2016. jún. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Így már a lehető legkissebbre redukáltad a teherbeesés lehetőségét.Csak szedd pontosan előírás szerint.

.

A kellő lépéseket megtetted.

2016. jún. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Anyukád logikáját nem egészen értem, ő ajánlja a tablettát, de ha a tabletta szedése mellett mégis teherbe esnél, akkor a fiútól tilt el?

100%-osan megbízható módszer nincs, több különböző módszer kombinációja a leghatásosabb.

2016. jún. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Először is tisztázzuk, hogy tabletta mellett NINCS termékeny időszak, tehát felesleges naptárt figyelni, ugyanis ha a tabletta jól funkcionál, akkor egyáltalán nincs peteérésed, plusz ha lenne, akkor a beágyazódást is gátolja. Szóval a tablettás ciklus teljesen máshogy működik, mint a tablettamentes, erre nem érdemes alapozni.


Tény, hogy nincs 100%-os módszer, csak egy: ha nem szexelsz egyáltalán. Mindazonáltal a hormonális fogamzásgátlás messze a legbiztonságosabb mind közül. Arra kell figyelned, hogy pontosan szedd, hányás/hasmenés esetén alkalmazzatok kiegészítő védekezést, ha antibiotikumot szedsz, szintén.


Ha még biztosabbra akarsz menni, akkor hüvelygyűrűt (Nuvaring) használj, ez még a tablettánál is hatékonyabban véd.


Kiegészítő védekezésre nincs szükség, csak a leírt esetekben (hüvelygyűrű esetén még a hányás/hasmenés sem kavar be). Ha azt a kb. 1 ezreléknyi kockázatot sem tudod vállalni, akkor talán jobb, ha egyáltalán nem élsz nemi életet, mert a félelem mindig gátolni fog a szex élvezetében.

2016. jún. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva, anyum ezt akkor mondta,mikor még gumit használtunk, csak ilyen témákban nem merek vele beszélni, de majd mindenképpen rákérdek :)


Azt nem tudtam, hogy tabletta esetén nincsen termékeny időszak, és igazad van , köszönöm részletes válaszodat, meg persze a többiek véleményét is:)

2016. jún. 23. 17:57
 7/10 anonim ***** válasza:
Én hagynám, de tényleg figyelj oda, hogy mindig időben bevedd. És tényleg jobban véd, mint a gumi.
2016. jún. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha előírásnak megfelelően használod (valóban jobb a Nuvaring, nem tudod elfelejteni, nem hat rá hányás-hasmenés sőt két féle antibiotikum sem, én nagyon szeretem!) akkor nagyon minimális 0,1 az esélye, azaz 2év alatt aki ezt alkalmazza abból 1 nő esik teherbe. Ez pedig több ezer nőből 1.


Viszont arra számolni kell hogy ezek drágább módszerek (a Nuvaring patikafüggően 10-12ezer forint 3 hónapra, a többi tabletta 7-8ezer között mozog, ami olcsó az nem fogamzásgátlásra van) és kétheti találkáért nem feltétlen éri meg főleg ha mellé még megszakítást használtok. Erre ott a gumi megszakítással vagy spermiciddel (ha kiszakad sincs gond így!) és még olcsóbb is.

Terheli a szervezetedet fiatalon havi két hétvégéért. Én ezt azért anyukád helyében szem előtt tartanám! Illetve azt hogy egyáltalán szedheted-e és hogy milyen mellékhatások jönnek ki majd, lehet elsőre nem lesz meg a megfelelő (van aki nem bírja a Nuvaringet mert gombás lesz tőle).

2016. jún. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat :)
2016. jún. 23. 22:15
 10/10 anonim ***** válasza:
50%
Pont emiatt nem kellene 16 évesen szexelni. Nem megbántani akarlak, de amíg felmerülnek ilyesmik, addig... szóval, hogy tabletta mellett teherbeesni azért elég lehetetlen. Rendesen kell szedni. A helyedben viszont nem bombáznám a még kifejletlen szervezetemet hormonokkal. Még egyszer leírom, nem megbántani akartalak.
2016. jún. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!