Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Kihagytam egy tablettát,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kihagytam egy tablettát, lehetek terhes?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Taisa fogamzásgátlót szedek, általában este 19:00-20:00 között szoktam bevenni (plusz-minusz pár perc). Most viszont kicsit megfeledkeztem magamról és kihagytam az első tablettát a szelvényből a szünet után és körülbelül 12-16 óra különbséggel vettem be (nem néztem az időt sajnos). Hétfőn hagytam ki, kedden vettem be a hétfőit reggel és este is a keddit. Viszont a barátommal a tegnapi nap folyamán (szombaton) együtt voltunk, mert teljesen kiment a fejemből az, hogy kihagytam. Lehet ebből probléma?

Természetesen elolvastam a fogamzásgátló tájékoztatóját, de nem volt egyértelmű.



2016. jún. 26. 21:11
 1/4 anonim ***** válasza:

- Egy filmtablettát hagyott ki az első héten

- Vegye be a kihagyott tablettát, amint az eszébe jut, még akkor is, ha ez két tabletta egy időben történő bevételét jelenti. A következő tablettákat a szokásos időben vegye be. Alkalmazzon kiegészítő fogamzásgátló módszert a következő 7 nap alatt, pl. óvszert. Ha a mulasztás előtti héten szexuális együttlétre került sor vagy elfelejtette a tablettamentes időszakot követően elkezdeni az újabb csomag szedését, tudomásul kell vennie, hogy a terhesség kockázata fennáll. Ebben az esetben forduljon orvosához.



Ebben melyik resz nem egyertelmu?

2016. jún. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
5 nap telt el a beszedett gyógyszer és az együttlét között. Lehet, hogy a 12 órán belül voltam de nem vagyok benne biztos és aggaszt
2016. jún. 26. 21:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Alkalmazzon kiegészítő fogamzásgátló módszert a következő 7 nap alatt...


Nem alkalmaztal, azert tul sok esely nincs ra, de ne lehetetlen.

Ha nagyon para van akkor menj el dokihoz, abbol nem lehet baj.

2016. jún. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Egyébként háromhavonta Setelara injekciót kapok, ami egyébként is csökkenti (elvileg) a terhesség kockázatát. Viszont ha emellett teherbe esnék, abból komoly baj lehetne és ezért aggódom. Remélhetőleg nem lesz gond.
2016. jún. 26. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!